Beyoğlu’nda ailelerin çocuklarıyla birlikte kendi mahallelerinde rahatça zaman geçirebileceği alanlar olarak inşa edilen Mahalle Bahçeleri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Beyoğlu Belediyesi ailelerin yüzünü güldüren ‘Mahalle Bahçeleri’ projesini hayata geçirdi. Ailelerin çocuklarıyla birlikte kendi mahallelerinde rahatça zaman geçirebileceği alanlar olarak inşa edilen Mahalle Bahçeleri düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kaptanpaşa Mahallesi’nde Ceren Özdemir’in isminin verildiği Mahalle Bahçesinde düzenlenen açılış törenine; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş’un yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.

ÇOCUKLARA VE GENÇLERE PARK SÖZÜ VERMİŞTİK

Seçim döneminde çocuklara park yapacağı sözünü verdiğini söyleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bugün çok mutluyuz. Seçim kampanyası döneminde Beyoğlu’nu dolaşırken metruk, terk edilmiş yerler ve boş arsalar görmüştük. Beyoğlu çok tarihi bir yer olması dolayısıyla neredeyse bu tür yerlerin çok az olduğu her taraf eski bina. Bizde ziyaretlerimizi yaparken çocuklara ve gençlere söz vermiştik.  Buraları çocuklar için oyun parkı ve yeşil alan haline getireceğiz.  Bugün ilkini açtık. Beyoğlu’nun 39 noktasında yerlerimizi tespit ettik. Mülkiyetinin tespitleriyle beraber 5 nokta da bu tür oyun alanlarımız mahalle bahçelerimiz var. Burada çocuklarımızın bayram sevincine şahit olmak bizleri mutlu ediyor. Amacımız çocuklarımız mahalleden kopmadan, okul çıkışlarında ve hafta sonlarında gelip burada basketbol, voleybol oynasınlar istedik” dedi.

MAHALLE BAHÇESİNE CEREN ÖZDEMİR’İN İSMİNİ VERDİK

Ceren Özdemir’in İsminin parka verildiğini de söyleyen Başkan Yıldız, “Bugün anlamlı bir gün, Ceren Özdemir kızımız vahşice katledildi. Bugünde onu doğum gününde toprağa veriyoruz. Bizde Beyoğlu’nda onun adının yaşaması için doğum gününde bugün açılışını yaptığımız mahalle bahçesine Ceren Özdemir’in ismini verdik. Her şey çocuklarımız için, onların daha çok toprakla ve oyunla meşgul olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

BURADA HER SENE CEREN ÖZDEMİR’İN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLAYACAĞIZ

Ceren Özdemir’i anarak ve düşünerek oynayacaklarını söyleyen Meryem Arık ise, “Biz burada Ceren Özdemir’i anarak onu düşünerek oynayacağız. Her zaman kalbimizde yaşayacak ve hiçbir zaman ölmeyecek. Bu park evime çok yakın ayrıca burada eskiden evler vardı. Şu anda burada park olduğu için çok mutluyum. Burada daha çok arkadaşlarımızla sosyalleşeceğiz. Burada her sene Ceren Özdemir’in doğum gününü kutlayacağız” şeklinde konuştu.

MAHALLELER YENİDEN ÇOCUK SESLERİYLE ŞENLENDİ

Açılışın ardından Ceren Özdemir Mahalle Bahçesini gezen Başkan Yıldız, gençlerle birlikte basketbol oynadı. Vatandaşlar tarafından büyük sevinçle karşılanan proje ile mahalleler yeniden çocuk sesleriyle şenlenmeye başladı. İlk etapta Piyalepaşa, Kaptanpaşa ve Örnektepe Mahallelerinde inşa edilen Mahalle Bahçelerinde; voleybol sahası, basketbol sahası, çocuklar için oyun grupları ve spor aletleri bulunuyor. Vatandaşlara şehrin kalbinde, kendi mahallelerinde yeni yaşam alanları sunan projenin tüm Beyoğlu’na yaygınlaştırılması planlanıyor.