Virüs salgınına karşı hummalı bir çalışma yürüten Beyoğlu Belediyesi bir yandan da ilçenin tarihi-turistik mekanlarından olan Galata Meydanı, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi gibi bölgelerde virüs salgını sonrasında gelecek güzel günler için hazırlıklarını sürdürüyor.

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turistin akın ettiği Beyoğlu’nda, Covid 19 salgını nedeniyle tarihinin en sessiz günleri yaşanıyor. Virüs tedbirleri kapsamında hummalı bir çalışma yürüten Beyoğlu Belediyesi bir yandan da virüs salgını sonrasında ilçede yaşanacak güzel ve kalabalık günler için çalışmalarına başladı. İlçenin Galata Meydanı, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi gibi tarihi-turistik mekanlarına öncelik verilen çalışmalar kapsamında bir yandan park ve bahçeler temizlenerek peyzaj düzenlemesi yapılırken bir taraftan da yolların bakım ve onarımı, ağaçlar budanması ve çevre düzenlemesi gibi işler yapılıyor. Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalarla virüs salgını sonrasında yeniden ilçeye akın edecek olan yerli ve yabancı turistlerin temiz, ferah ve düzenli bir Beyoğlu ile buluşturulması hedefleniyor.

MEYDANLARIN CIVIL CIVIL OLDUĞU O GÜZEL GÜNLERİMİZE DÖNECEĞİZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, virüs salgınının görüldüğü ilk günden itibaren ilçemizin dört bir yanında yoğun bir temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ederken bir taraftan da ilçemizi gelecek güzel günlere hazırlamak için hummalı bir çalışma yürütüyoruz. Çünkü burası tarihin ve turizmin merkezi, kültürlerin buluşma noktası olan Beyoğlu’dur. Evet belki bugünlerde biraz sakiniz, sessiziz ama bu virüs salgınını bertaraf ettikten sonra caddelerin ve meydanların cıvıl cıvıl olduğu o güzel günlerimize döneceğiz. Yine hep birlikte olacağız. Ancak tüm bu güzel günlere tekrar kavuşmak için bugün evde kalmamız ve kurallara uymamız gerekiyor. Bu nedenle bir kez daha ‘Gelecek güzel günler için evde kal Beyoğlu’ diyoruz” ifadelerini kullandı.