Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İstanbul Karagöz Festivali Ödülleri sahiplerini buldu. Yoğun ilgi gören ödül gecesinde; Beyoğlu Belediyesi’ne ‘Karagöz Sanatına Destek Ödülü’ verildi.

Karagöz Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İstanbul Karagöz Festivali Ödülleri sahiplerini buldu. Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ödül gecesine; Beyoğlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İlişkiler Müdürü Yasir Ahıskalı ve Karagöz Derneği Başkanı Enis Ergün’ün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Törende Beyoğlu Belediyesi’ne ‘Karagöz Sanatına Destek Ödülü’ verildi.

TÜM EĞİTİM VE KÜLTÜR KURUMLARIMIZLA İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ

Ödül Töreninde konuşan Beyoğlu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yasir Ahıskalı,“Biz Beyoğlu Belediyesi olarak hem Beyoğlu’nun tarihsel dokusuna hem birikimine yaraşır kültür sanat işleri yapmaya çabalıyoruz. Sanatın her rengini kültürün her öğesini desteklemek bizim temelimizi oluşturuyor. Bu anlamada tüm eğitim ve kültür kurumlarımızla iş birliği içerisindeyiz. İnanıyoruz ki kısa bir süre içerisinde Beyoğlu geleneksel sanatlarda her konuda zengin bir içerik elde etmiş olacak. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum Beyoğlu Belediyesi olarak böyle bir etkinlikte ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Rumeli Üniversitesi Haliç Yerleşkesinde düzenlenen ödül töreni Hayalname Konseri ile başladı. Konserin ardından “Karagöz Sanatına Destek Ödülü”, “Karagöz Sanatına Katkı Ödülleri”, “Yaşayan İnsan Hazinesi Tacettin Diker Özel Ödülü”, “Yaşayan İnsan Hazinesi Metin Özlen Özel Ödülü”, “Yaşayan İnsan Hazinesi Orhan Kurt Özel Ödülü” ve “Emek Ödülleri” sahiplerini buldu.