Beyoğlu Belediyesi, olası yangın durumunda belediye personelinin binayı güvenli ve hızlı bir şekilde boşaltmasını sağlamak amacıyla Yangın Tatbikatı düzenledi. Tehlikenin her aşamasının personellere anlatıldığı tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binasında yangın tatbikatı düzenlendi. Olası yangın durumunda belediye personelinin binayı güvenli ve hızlı bir şekilde boşaltmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen Yangın Tatbikatı öncesinde personele yangın anında nasıl davranması gerektiğiyle ilgili teorik ve pratik bilgiler verildi. Yangın alarmının çalmasıyla birlikte her kattaki personel belirlenen güvenli çıkış yollarını takip ederek bina önündeki toplanma alanında bir araya geldi. Başarılı bir şekilde tamamlanan tatbikata Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı.

PERSONELE YANGINA NASIL MÜDAHALE EDİLMESİ GEREKTİĞİ GÖSTERİLDİ
Toplanma alanında personellere yangın tüpleriyle ilgili detaylı bilgi verilirken, bina önünde ateş yakılarak yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiği gösterildi. Ardından uygulamalı olarak mutfak tüpü, katı ve sıvı madde yangınlarıyla ilgili personellere uygulamalı eğitim verildi. Tehlikenin her aşamasının personellere anlatıldığı tatbikat başarılı bir şekilde sona erdi.