Beyoğlu Belediyesi ile AFAD arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında olası afetlere karşı ortak tatbikat yapıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Sütlüce Mahallesi’nde kurulan “Beyoğlu Afet Koordinasyon Merkezi” çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Vatandaşları afetlere karşı bilinçlendirmek ve gerekli önlemleri almak için Beyoğlu Belediyesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında afetlere karşı ortak hazırlık çalışmaları yapıldı. AFAD uzmanları tarafından, arama kurtarma ekipmanların doğru kullanımı, bakımı, onarımı ve tamiriyle ilgili Beyoğlu Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’ne eğitim verildi.

ORTAK TATBİKAT YAPILDI

Eğitimlerin ardından AFAD ile Beyoğlu Afet Koordinasyon Merkezi iş birliğinde olası afetlere hazırlık tatbikatı yapıldı. Çalışma yapılacak alanda gerekli güvenlik önlemlerinin alınması, arama kurtarma ekiplerinin teknik arama kurtarma gerektiren olaylara nasıl müdahale edeceği, tehlikelerin nasıl tespit edileceği, kurtarma donanımının nasıl kullanılacağı yönünde bilgilerin uygulaması tatbikatta yapıldı. Başarıyla tamamlanan tatbikatın ardından 15 adet fidan dikildi.

Beyoğlu Belediyesi ile AFAD işbirliğinde yürütülen çalışmalarla afetlere her an hazır, eğitimli ve dirençli olunması amaçlanıyor.