Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Hasköy Askerlik Şubesi önünde sıra bekleyen gençlerle bir araya gelerek moral verdi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, askerlik işlemlerini yapmak için Hasköy Askerlik Şubesi önünde sıra bekleyen gençlerle bir araya geldi. Gençlerle tek tek sohbet ederek moral veren Başkan Yıldız, askerlik görevinin önemini anlattı. Türk gençliğinin şartlar ne olursa olsun vatani görevini yapmaya her zaman hazır olduğunu söyleyen Başkan Yıldız, gençlere vatani görevini sağlıklı bir şekilde tamamlayarak ailelerine dönmeleri temennisinde bulundu.

BU VATAN, BU BAYRAK ÇOK KIYMETLİ

Askerlik görevinin vatan borcu olduğunu belirten Başkan Yıldız, “Gençlerimiz vatan nöbeti için, bayrak nöbeti için sıradalar. Ne mutlu bize. Dünya üzerinde gençlerini askere törenle uğurlayan başka bir millet yok. Askerlik vatan borcudur. Vatan nöbetini en iyi şekilde tutacağınıza inanıyoruz. Bu vatan, bu bayrak çok kıymetli. Vatani görevinizi sağlıklı bir şekilde yerine getirerek tekrardan ailelerinize kavuşmanızı diliyorum. yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi.