Beyoğlu Belediyesi kurduğu Beyoğlu Özel Dezenfekte Ekibi ile ilçe genelinde başlattığı dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Yıldız, “İlçemizde bulunan tüm mekanlarda dezenfekte çalışması yapıyoruz. Virüs tehdidi ve salgını geçinceye kadar haklımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Beyoğlu Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı başlatmış olduğu dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye bünyesinde kurulan Beyoğlu Özel Dezenfekte Ekibi tarafından yürütülen çalışmalarda özel hijyen ve dezenfekte malzemeleri ile ilaçlama ve hijyen araçları kullanılıyor. Her gün yüzden fazla mekanın dezenfekte edildiği çalışmaları Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da yakından takip ediyor. İlçe genelinde bulunan tüm ortak kullanım alanlarında oluşabilecek bakteri ve virüs tehditlerini ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar, virüs tehdidi sona erinceye kadar devam edecek.

VİRÜS TEHDİDİNE KARŞI HUMMALI BİR MÜCADELE BAŞLATTIK

Dezenfekte çalışmalarını anbean takip eden Başkan Yıldız yaptığı açıklamada; “Beyoğlu genelinde virüs tehdidine karşı hummalı bir mücadele başlattık. İlk olarak Beyoğlu Özel Dezenfekte Ekibi’ni kurduk. Ekiplerimiz çalışmalarında özel hijyen ve dezenfekte malzemelerini kullanıyor. Özel dizayn edilmiş ilaçlama ve hijyen araçlarımız ile okullarımız, ibadethanelerimiz, otobüs ve minibüs durakları, kamu binaları, kalabalık caddelerimiz istiklal ve Taksim başta olmak üzere tüm caddelerimiz ve meydanlarımız, park alanları ve çocuk oyun alanları, özel şirketler, stadyumlar, belediyemizin merkez ve ek hizmet binaları, semt konakları, sağlık ocakları, hastanelerimiz, restoran ve işyerleri vs. ilçemizde bulunan tüm mekanlarda dezenfekte çalışması yapıyoruz. Virüs tehdidi ve salgını geçinceye kadar haklımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hemen her gün yüzün üzerinde merkezi dezenfekte ederek ilçemizi virüs tehdidine karşı korumayı hedefliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.