Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Belediyesi Sinema Akademisi öğrencileriyle birlikte TRT 1’in izlenme rekorları kıran dizisi Uyanış Selçuklu’nun setini ziyaret ederek oyunculara ve teknik ekibe başarılarının devamını diledi.

TRT 1’in sevilen dizisi Uyanış Selçuklu’nun çekimleri Çekmeköy’de devam ediyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu Belediyesi Sinema Akademisi öğrencileriyle birlikte yayınlandığı ilk günden itibaren izleyicilerin gönlünde taht kuran dizinin setini ziyaret etti. Dizi setini gezen Başkan Yıldız ata da binerek kısa bir tur attı. Başkan Yıldız daha sonra Oyuncularla ve teknik ekiple bir araya gelerek sohbet etti. Tarihi dizilerin, özellikle de yeni nesilde tarih bilincinin yaygınlaştırılması açısından büyük önem arz ettiğini söyleyen Başkan Yıldız, bu anlamda Uyanış Selçuklu dizisinin de önemli bir misyonu üstlendiğini söyledi. Oyunculara Beyoğlu hatırası olarak Galata Kulesi’nin maketini de hediye eden Başkan Yıldız başarılarının devamını diledi.

TARİHİMİZİ BİLDİKÇE GELECEĞE DAHA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ

Uyanış Selçuklu dizisinin şanlı tarihimize adeta bir ayna tutuğunu belirten Başkan Yıldız “Bugün, TRT 1’de her pazartesi bizleri ekran başına bağlayan Uyanış Selçuklu dizisinin setindeyiz. Uyanış Selçuklu dizisi ve oradaki karakterler bize tarihimizi anlatıyor, tarihimizin büyüklüğünü anlatıyor. İnanıyorum ki, bir uyanışa vesile olacak. Gençlerimiz Büyük Selçukluyu bildikçe, Osmanlıyı bildikçe Cumhuriyeti daha iyi anlayacaklar. Geleceğe emin adımlarla yürüyecekler. Çünkü geçmişi olmayanın geleceği yoktur. Tarihimizi bildikçe geleceğe daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Uyanış Selçuklu dizisi de bu uyanışa, bu yürüyüşe şahitlik ediyor. Emeği geçen sanatçılarımızı, oyuncularımızı, yönetmenlerimizi ve TRT’yi tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.