Şehit aileleri ve gazilerle akşam yemeğinde bir araya gelen Başkan Yıldız, vatanın birliği ve bütünlüğü için gösterdikleri fedakarlıktan dolayı kendilerine teşekkür etti.

Şehit aileleri ve gaziler Beyoğlu Belediyesi tarafından organize edilen akşam yemeğinde bir araya geldi. Kasımpaşa Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen organizasyona Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli de katıldı. Şehit aileleri ve gazilerle sohbet eden Başkan Yıldız, vatanın birliği ve bütünlüğü için gösterdikleri fedakarlıktan dolayı kendilerine teşekkür etti. Gecede 15 Temmuz gazilerinin, 15 Temmuz gecesinde yaşadıklarını anlatmasıyla duygu dolu anlar yaşandı.

‘KADIN İNSANDIR, BİZ İNSANOĞLUYUZ’ SÖZÜ ASLINDA ÇOK ŞEYİ ÖZETLİYOR

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, bugünün anlamlı bir gün olduğunu belirterek “Büyük bir medeniyetin çocukları olarak bu medeniyet yolculuğunda zaman zaman bu yolculuğu durdurmak isteyenler karşılarında yiğit insanları buldular. Öncelikle anneleri, kadınları tebrik etmek gerekir. Çünkü onlar her biri birbirinden yiğit ve cesur evlatlar dünyaya getirerek bu vatan için yetiştirdiler. Neşet Ertaş’ın ‘Kadın insandır, biz insanoğluyuz’ sözü aslında çok şeyi özetliyor” dedi.

15 TEMMUZ BU MİLLETİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN BİR İŞARETİDİR

15 Temmuz’un bu milletin vicdanında asla unutulmayacağını da ifade eden Başkan Yıldız, “15 Temmuz bu milletin yeniden dirilişinin bir işaretidir. Bu topraklarda vatana, bayrağa uzanan elin kesinlikle kırılacağının kararlılığıdır. Bu milletimizin destanıdır ve bu destanı 15 Temmuz’daki şehitlerimiz yazdılar, gazilerimiz yazdılar, milletimiz yazdılar. Allah bu millete bir daha açılar yaşatmasın. Çok saygıdeğer gazilerimizi bir kez daha minnetle selamlıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.