Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenlerle akşam yemeğinde bir araya gelen Başkan Yıldız, “Büyük bir mesuliyeti üzerinizde taşıyorsunuz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Tüm öğretmenlerimiz bizim başımızın tacıdır” dedi.

Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görev yapan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Programa Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katılarak öğretmenlerle birlikte akşam yemeği yedi. Tüm öğretmelerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Yıldız, hizmetlerinden dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

BÜYÜK BİR MESULİYETİ ÜZERİNİZDE TAŞIYORSUNUZ

Gecede yaptığı konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Başkan Yıldız “Öğretmenlik mesleğini icra eden, öğreten diz değerli hanımefendiler ve beyefendiler; binlerce çocuğun, gencin ve onları yetiştiren anne babaların da eğitmenleri olarak büyük bir mesuliyeti üzerinizde taşıyorsunuz. Hepimiz bunun farkındayız. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Tüm öğretmenlerimiz bizim başımızın tacıdır” dedi.

SON 17 YILDA 575 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI  

Başkan Yıldız, son 17 yılda öğretmen sayısının iki katından fazlasına çıkarıldığını da belirterek, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde olduğu gibi Cumhurbaşkanlığı döneminde de eğitim her zaman birinci sırada yer alıyor. Türkiye’de 500 bin öğretmen vardı. Buna ilaveten son 17 yılda 575 bin öğretmen ataması yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor” ifadelerini kullandı.