Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası’nda gerçekleştirilen Halk Meclisi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinleyen Başkan Yıldız, belediye olarak mahallelerde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili de bilgi verdi.

Beyoğlu Belediyesi düzenlediği Halk Meclisi toplantılarıyla vatandaşların sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Her hafta Çarşamba günü başkanlık binasında gerçekleştirilen Halk Meclisi bu hafta da vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı Halk Meclisi’nde vatandaşlar talep ve önerilerini dile getirdiler. Vatandaşları tek tek dinleyen Başkan Yıldız taleplerin yerine getirilmesi için ilgili birimlere gereken talimatları verdi. Taleplerini doğrudan Başkan Yıldız’a iletmekten duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, yapılan hizmetler ve çalışmalar için teşekkür ettiler.

VATANDAŞLARIN TALEPLERİNE YERİNDE ÇÖZÜM
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası’nda her hafta Çarşamba günü düzenlenen Halk Meclisi’nin yanı sıra Beyoğlu’nun 15 ayrı mahallesinde bulunan Semt Konaklarında da Halk Meclisleri düzenleniyor. Bölgeden sorumlu meclis üyelerinin başkanlığında her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen toplantılara vatandaşlar ile birlikte muhtarlar, okul aile birliği üyeleri ve belediyenin o mahalleden sorumlu çalışanları da katılıyor. Çözülebilecek sorunlar toplantı sırasında çözüme kavuşturuluyor. Farklı birimleri ilgilendiren talepler anlık olarak bu birimlere iletilerek sonrasında takibi yapılıyor.