Beyoğlu Belediyesi tarafından yeni tip koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kurulan ‘Beyoğlu Koronavirüs Kriz Masası ve Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanımız, devletimiz bütün imkanlarını seferber etmiş durumda. Biz de belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde yüksek bir dayanışmayla atlatacağız” dedi.

Beyoğlu Belediyesi, tüm dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı almış olduğu tedbirler kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçenin dört bir yanında yapılan çalışmalar belediye bünyesinde kurulan ‘Beyoğlu Koronavirüs Kriz Masası ve Koordinasyon Merkezi’nden anbean takip ediliyor. Böylelikle belediye birimleri arasındaki koordinasyon sağlanarak çalışmaların sistemli bir şekilde devam ettirilmesi sağlanıyor. Ayrıca vatandaşlardan gelen talepler de hızlı bir şekilde analiz edilerek ilgili birime yönlendiriliyor ve yerine getiriliyor.

VATANDAŞLARIMIZDAN GELEN TALEPLERİ KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Beyoğlu Koronavirüs Kriz Masası ve Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgını dolayısıyla valiliklere, kaymakamlıklara ve belediyelere verdiği talimat doğrultusunda belediyemizde oluşturduğumuz ‘Koronavirüs Kriz Masası ve Koordinasyon Merkezi’mizdeyiz. Beyoğlu Belediyesi olarak Beyoğlu’muzda 65 yaş üstü ve yardıma muhtaç ailelerin yanlarında olduğumuzu ilk günden itibaren beyan etmiştik. Şuanda da Koordinasyon Merkezimizde özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan gelen talepleri imkanımız dahilinde Beyoğlu Kaymakamlığımızla beraber karşılamaya çalışıyoruz” dedi.

BELEDİYE OLARAK TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK

Başkan Yıldız, “Beyoğlu Belediyesi olarak ayrıca Sosyal Market’imizle vatandaşlarımızın özellikle kuru gıda başta olmak üzere kolonya ve maske gibi diğer ihtiyaçlarını da karşılamak amacıyla yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Arkadaşlarımız sabahın ilk saatlerinden itibaren gelen talepleri not alıp gerekli tespitler yapıldıktan sonra başta engelli ve 65 yaş üzeri vatandaşlarımız olmak üzere ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek servisi yapıyorlar. Vatandaşlarımızın yüreği ferah olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız, devletimiz bütün imkanları seferber etmiş durumda. Biz de belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde yüksek bir dayanışmayla atlatacağız. Hepinize sağlıklı, huzurlu günler diliyorum ve bir kez daha evlerinizde kalmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.