Aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel vefatının 48. yılında Beyoğlu Belediyesi Online Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen özel programla anıldı.

Aşık geleneğinin en büyük temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 48. yılında Beyoğlu’nda düzenlenen özel etkinlikle anıldı. Beyoğlu Belediyesi Online Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programın çekimleri Bilim Beyoğlu Sahne’de gerçekleştirildi. Başak İkiz’in sunumunu yaptığı programa; Aşık Veysel’i, onun eserlerini ve üslûbunu günümüzde en iyi ifade eden sanatçılardan birisi olan Cengiz Özkan konuk oldu. Programda, Aşık Veysel’in hayatından kesitlere ve miras bıraktığı eserlerine yer verildi. Beyoğlu Kültür Sanat YouTube kanalından yayınlanan program izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

AHMET KUTSİ TECER’İN, AŞIK VEYSEL’İN HAYATINDAKİ ÖNEMİ İZLEYİCİYLE PAYLAŞILDI
“Ayın Sazı: Bağlama” program serisi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Cengiz Özkan’a kemançede Göktuğ Çelik, gitarda Şeyhmus Fidan eşlik etti. Etkinlikte, iyimserliğin iç içe olduğu şiirleriyle aşk geleneğinin son büyük temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in, şiirlerini okumaya başlamasında etkili olan ve kendisini mahalli sanatçı olmaktan çıkaran Ahmet Kutsi Tecer’in önemi de izleyiciyle paylaşıldı.