Beyoğlu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin dördüncü yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte, 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlar için Kur’an-ı Kerim okunarak birlik ve beraberlik mesajları verildi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin dördüncü yıl dönümü münasebetiyle Beyoğlu’nda özel bir etkinlik düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi tarafından Kızılay Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan vatandaşlar için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte 15 Temmuz video ve belgeselleri gösterildi. Vatandaşların ellerinde Türk bayraklarıyla katıldığı gecede birlik ve beraberlik mesajları verildi.

15 TEMMUZ HAİNLERE DERSLERİNİ VERDİĞİMİZ GÜNDÜR

Anma töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, 15 Temmuz’un önemini vurgulayarak, “15 Temmuz kutlu bir gündür. Binlerce yıllık tarihimiz içerisinde, ‘Oku’ emriyle başlayan büyük bir medeniyetin yolcularının, dünyanın çeşitli yerlerine uzanan büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Bugün bu medeniyet yürüyüşümüzü tarihte engellemeye çalıştıkları gibi 15 Temmuz’da o hain ellere bir kere daha dersini verdiğimiz gündür. Bu aziz millet bütün hainlere, iç ve dış düşmanlara her defasında şunu haykırmıştır: Eliniz, bayrağımıza uzanırsa elinizi kırarız. Ayaklarınızla vatanımızı işgal etmeye kalktığınızda ayaklarınızı kırarız. Bu millet, ezanımızı susturmaya kalkarsanız size en sert şekilde gereken cevabı veririz diyen işte bu aziz millettir” dedi.

YENİKAPI RUHU İLELEBET VAR OLACAKTIR

Yenikapı’da oluşan birlik ruhunun bu topraklarda ilelebet var olacağını da ifade eden Başkan Yıldız, “15 Temmuz destanı bu vatan bizimdir diyenlerin günüdür. 15 Temmuz, devlet bizim devletimizdir diyen ve biz milletiz diyenlerin zaferidir. Ve bu zafer hepimizindir, kutlu olsun. Vatanımızın ilelebet payidar olması için, Ay Yıldızlı bayrağımızın altında şanlı tarihimizle ilelebet bu medeniyet yolculuğunda hep birlikte yürüyeceğiz. 15 Temmuz’da mayalanan ruh, Sayın Devlet Bahçeli’nin, Sayın Mustafa Destici’nin ve aynı şekilde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Yenikapı’da oluşturduğu ‘Yenikapı ruhu’ ilelebet bu topraklarda bu vatanda ay yıldızlı bayrağın altında Malazgirt ruhuyla birlikte yaşayacaktır” şeklinde konuştu.