Yaz Okulu Öğrencilerinden Muhteşem Kapanış


Beyoğlu Belediyesi tarafından çocukların yaz aylarını değerlendirmeleri ve daha eğlenceli vakit geçirmeleri için hazırlanan “Yaz Kursları”; düzenlenen törenle sona erdi. Törende konuşan Başkan Yıldız, “Çocukların, en iyi eğitimi alması için, geleceğe hazırlanması için elimizden gelen bütün gayreti, bütün Beyoğlu'nu, İstanbul'u Türkiye'nin evlatlarına hazırlayacağız” dedi.

Yaz Okulu Öğrencilerinden Muhteşem Kapanış
06-08-2019

Beyoğlu Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından açılan Yaz Okulu, bu yıl da yoğun ilgi gördü. 7-14 yaş arası çocukların katıldığı Yaz Okulu’nda; kemandan origamiye, Kur'an-ı Kerim dersinden tiyatroya kadar birçok farklı branşta eğitim verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler; Hasköy Sahil'de, Aile ve Sosyal Hizmetler Merkezi tarafından düzenlenen Yaz Kursları Kapanış Programı'nda hünerlerini sergiledi. Öğrencilerin sahne performanslarıyla büyük beğeni topladığı programa; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman'ın yanı sıra binlerce öğrenci ve veli katıldı.

ÖĞRENCİLER SAHNE PERFORMANSLARIYLA TAM NOT ALDI

Adeta bir şölen havasında gerçekleştirilen program, çocuk Mehteran Takımı’nın gösterisiyle başladı. Daha sonra Kuran-ı Kerim Tilaveti, ilahi dinletileri, tiyatro ve halk oyunları gösteriyle devam eden programda,öğrencilerin sahne performansları katılımcıların büyük beğenisini topladı. Dereceye giren öğrencilere madalyalarının takdim edildiği program; başarılı olan öğrencilere verilen ödüllerle son buldu.

“BÜTÜN DEĞERLERİMİZİ UNUTMADAN ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ”

Kapanış programında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Okulların tatile girmesinden hemen sonra çocuklarımız ‘Biz tatile girmiyoruz, yeniden öğrenime başlıyoruz’ dediler. Semt Konaklarımızda Kur'an-ı Kerim, tiyatro, koro gibi çeşitli alanlarda kendileri eğitim almak üzere aslında bizleri görevlendirdiler. Hazreti Ali Efendimiz ‘Çocuklarınızı geleceğin şartlarına göre yetiştirin’ demiştir. Elbette ki bugün geçmişi unutmadan, tarihimizi unutmadan, bizi biz yapan bayrağımızı bayrak yapan, toprağımızı vatan yapan bütün değerleri unutmadan bu çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız. Onların en iyi eğitimi alması için, geleceğe hazırlanması için elimizden gelen bütün gayreti, bütün Beyoğlu'nu İstanbul'u Türkiye'nin evlatlarına hazırlayacağız" dedi.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız