Sinema Atölyelerinin ilk mezunları sertifikalarını aldı

A+
A-

Oyuncu Asuman Dabak ile birlikte Beyoğlu Sinema Atölyelerinde 2 aylık sinema eğitimini tamamlayan öğrencilere katılım belgelerini takdim eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Yeni senaristler, yeni yönetmenler, yeni oyuncular buradan çıksın istiyoruz. Çünkü Beyoğlu’nun damarında kültür ve sanat hayatı vardır.” dedi.

Sinema Atölyelerinin ilk mezunları sertifikalarını aldı
16-12-2017

Kültür Kenti Vakfı'nın yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Beyoğlu Belediyesi’nin iştiraki ile düzenlenen Beyoğlu Sinema Atölyeleri ilk mezunlarını verdi. Oyuncu Asuman Dabak küratörlüğünde iki aydır devam eden Beyoğlu Sinema Atölyelerinin son dersine katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, oyuncu Asuman Dabak ile birlikte, temel seviyede sinema eğitimini tamamlayan öğrencilere katılım belgelerini takdim etti.

BEYOĞLU’NDAN YENİ SENARİSTLER, YÖNETMENLER VE OYUNCULAR ÇIKSIN İSTİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun kültür ve sanatın merkezi olduğunu belirterek, "Sinema Beyoğlu için kültür sanat hayatının en önemli disiplinlerinin başında geliyor. Türkiye’de ilk sinemanın izlendiği yer İstiklal Caddesi üzerinde, Yeşilçam burada. Halen daha bunun etkileri devam ediyor. Bu çerçevede Beyoğlu Belediyesi olarak Asuman hanımla birlikte böyle bir sinema okulu başlattık ve çok kıymetli öğrencilerimiz var. Bugün eğitimlerin ilk dönemi sona erdi. İnşallah devam edeceğiz Kültür Bakanlığımızın katkısıyla. Buradan yeni senaristler, yeni yönetmenler, yeni oyuncular çıksın istiyoruz. Çünkü Beyoğlu’nun damarında kültür ve sanat hayatı vardır. Ve Kültür hayatını geliştirecek olanlar da elbette sanatçılarımızdır.”dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVİ LAYIKIYLA YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Oyuncu Asuman Dabak ise, "Kültür Bakanlığımızın ve Beyoğlu Belediyesi’nin sağladığı olanaklarla, göstermiş olduğu samimiyetle ve öğrencilerimizin de katılımıyla biz de üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Çok mutluyuz, çünkü her zaman bu olanaklar sağlanmıyor. Ve benim öğrencilerim muhteşem, öğretmenlerimiz muhteşem. Biz çok iyi, kaliteli yönetmenler, kurgucular, senaristler ve oyuncular yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

KISA VE UZUN METRAJLI FİLMLERDE YER ALABİLECEK SEVİYEDEYİZ

Eğitimini tamamlamanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler de,"Buraya başladığımızda sıfır seviyesindeydik. Ama şimdi grup olarak hem kısa film hem de uzun metrajlı filmlerde yer alabilecek seviyedeyiz. Özellikle senaryoda ve kamera arkası çalışmalarında iyi bir seviyeye geldik. Ama bu daha çok teorik açıdan gerçekleşti. Pratik açıdan da devam ederse bizim için çok iyi olacak” şeklinde konuştu.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız