Semt Konakları Pilav Günleri büyük coşkuyla başladı

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları tarafından Hacıahmet ve Kasımpaşa Semt Konaklarında düzenlenen Pilav Günleri’ne katılan Başkan Demircan, “Semt konaklarımız çok önemli. Burada Sağlık Bakanlığımızın doktorları var, Milli eğitim Müdürlüğümüzle beraber çalıştığımız Anaokullarımız var. Halk Eğitimle birlikte açtığımız kurslarımız var. Spor aktiviteleri ve eğitici seminerlerimiz var. Bu semt konaklarıyla insanlara dokunuyoruz.” dedi.

Semt Konakları Pilav Günleri büyük coşkuyla başladı
08-05-2017

Beyoğlu Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Semt Konakları Pilav Günleri, Hacıahmet ve Kasımpaşa Semt Konaklarında düzenlenen etkinliklerle başladı. Semt Konağı öğrencilerinin yılsonu gösterileriyle adeta şölen havasına dönüşen etkinliklerde, öğrenciler sahne performanslarıyla katılımcılara unutulmaz dakikalar yaşattı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Pilav Günlerine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, başkan yardımcıları, semt konakları temsilcileri ve mahalle muhtarları da katıldı. Programların sonunda Semt konaklarında eğitim alan Anaokulu öğrencileri Başkan Demircan’la birlikte keplerini havaya fırlatarak ilk mezuniyetlerini kutladılar.

SEMT KONAKLARIYLA İNSANLARA DOKUNUYORUZ

Pilav Günlerine katılarak öğrencilerin sahne performanslarını yerinde izleyen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Okul da, park da semt Konakları da birer hizmet. Şimdi Dolapdere tarafına yeni yeni hizmetler yapılıyor. Bunların hepsi birer iş ve ekmek olacak, çocuklarımıza vizyon olacak. Bu mahallelerin insanları Beyoğlu’nun arka mahallelileri olmaktan çıktı. Semt konaklarımız çok önemli. Burada Sağlık Bakanlığımızın doktorları var, Milli eğitim Müdürlüğümüzle beraber çalıştığımız Anaokullarımız var. Halk Eğitimle birlikte açtığımız kurslarımız var. Spor aktiviteleri ve eğitici seminerlerimiz var. Bu semt konaklarıyla insanlara dokunuyoruz.” dedi.

BU ETKİNLİKLER EĞİTİMİN BİR PARÇASIDIR

Başkan Demircan, “Şu dünyada en iyi şey iyilik yapmak, insanların derdine çare bulmak. Kişisel hayatta malınız mülkünüz olsa dahi bu hizmetlere ulaşmanız mümkün değil. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak bizim en asli vazifemizdir. Bu etkinlikleri yapmadaki amacımız da; mahallelerimizde bir eğlence olsun, bir ses olsun, yavrularımız bu sahnelere çıkarak bizlerde bu mahallenin sahipleriyiz, biz de bu toplumun birer anlamlı parçasıyız diyebilsinler. Geleceğe umutla baksınlar. Bu da eğitimin bir parçasıdır. Memleketimizin huzurlu bir geleceği olması için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Haberin galerisi için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız