Öğrenciler Darıca Hayvanat Bahçesini gezdi

A+
A-

İlçede okuyan öğrencilerin kültürel gelişimine katkı sağlamak için çeşitli geziler düzenleyen Beyoğlu Belediyesi, Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencilerini Darıca Hayvanat Bahçesi’ne götürdü. Şehir hayatında göremeyecekleri hayvanlarla tanışma fırsatı bulan öğrenciler, bir taraftan da park içerisinde bulunan oyun alanlarında doyasıya eğlendiler.

Öğrenciler Darıca Hayvanat Bahçesini gezdi
17-11-2016

Beyoğlu Belediyesi, ilçede okuyan öğrencilerin kültürel gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. Hayata geçirdiği ‘Okulda Buluşalım’ projesi kapsamında ilçedeki okulları tek tek gezerek okul yönetimi, veliler ve öğrencilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kendisinden bir takım taleplerde bulunan öğrencileri de geri çevirmiyor. Son olarak Muallim Cevdet Ortaokulu’na misafir olan Başkan Demircan, öğrencilere verdiği hayvanat bahçesine götürme sözünü yerine getirdi. Belediye tarafından tahsis edilen otobüslerle Darıca Hayvanat Bahçesi’ne giden Muallim Cevdet Ortaokulu öğrencileri, bir taraftan hiç görmedikleri hayvanları tanımanın heyecanını yaşarken bir taraftan da doyasıya eğlendiler.

HAYVANLARLA TANIŞMA FIRSATI BULDULAR

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin organize ettiği gezide, rehber öğretmenler eşliğinde Türkiye’nin ilk özel hayvanat bahçesine giden öğrenciler şehir hayatında göremeyecekleri hayvanlarla tanışma fırsatı buldu. Park içerisinde bulunan oyun alanlarında gönüllerince eğlenen çocuklar, bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi. Beyoğlu Belediyesi, 250 hayvan ve 600’e yakın bitki barındıran Darıca Hayvanat Bahçesi’ne düzenlediği gezilerle öğrencilerin, hayvan sevgisi ve doğal hayatı koruma hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor.

“ÇOK EĞLENDİK”

Geziden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, Darıca Hayvanat Bahçesi’ni çok beğendiklerini belirterek “Muallim Cevdet Ortaokulu’ndan geliyoruz. Belediye Başkanımız bize söz vermişti. Sözünü tutarak bizleri Darıca’ya getirdi. Çok eğlendik. Hayvanları gördük. Güzeldi yani. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dediler.

Haberin fotoğrafları için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız