Kefken kampına katılan öğrencilerden muhteşem gösteri

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda bir haftalık eğitim alan öğrencilerin hünerlerini sergilediği veda gecesine katılan Başkan Demircan, “Çocuklarımızın kişisel iletişimlerini, beden dillerini iyi kullanabilmeleri için bu aktivitelere ihtiyaç var. Bu kampta, çocukları düşünmeye sevk edebiliyor, öz güven aşılayabiliyor ve onları hayata bağlayabiliyorsak ne mutlu bize.” dedi.

Kefken kampına katılan öğrencilerden muhteşem gösteri
05-08-2017

Beyoğlu Belediyesi’nin 14 yıldır devam eden Kefken Çevre ve Yaz Kampı her hafta yeni misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Bugüne kadar Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından 70 bini öğrenci olmak üzere toplamda 230 bin kişiyi misafir eden Kefken kampı, bu hafta da Van Muradiye, Adapazarı ve Beyoğlu’ndan 300 öğrenciyi ağırladı. Kefken’de ilk defa ailesinden uzakta kamp hayatıyla tanışan çocuklar, aldıkları bir haftalık eğitimlerin ardından, öğrendiklerini düzenlenen veda gecesinde sergilediler. Geceye, velilerle birlikte Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da katılarak öğrencilerin sahne performanslarını yerinde izledi.

HEM EĞLENDİLER, HEM ÖĞRENDİLER

Resim, müzik, tiyatro, satranç, futbol, basketbol, voleybol gibi pek çok branşta kendi tercihleri doğrultusunda eğitim alan minikler bunun yanı sıra “Değerler Eğitimi” dersiyle de vatanseverlik, kardeşlik, birliktelik konularında uzman öğretmenler tarafından eğitildi. Derslerden arta kalan zamanda yüzmeden spora, sevilen çocuk filmlerinden tiyatro gösterilerine kadar pek çok faaliyette eğlenceli zaman geçiren çocuklar bir anlamda yaz tatilinin tadını çıkardı. Unutulmaz anılarla geçen bir haftanın ardından veda gecesinde sahneye çıkan minikler sahne performanslarıyla izleyenlerden tam not aldılar.

ÇOCUKLARIN BEDEN DİLİNİ ÖĞRENMESİ ÇOK ÖNEMLİ

Öğrencilerin sahne performanslarını çok beğendiğini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bu güzel dünyayı cennete çevirecek olan da insandır, cehenneme çevirecek olan da yine insandır. Onun için en önemli şey insanı eğitmektir. Müzik; çocuk müzisyen olsun diye öğretilmez, tiyatro; çocuk tiyatrocu olsun diye öğretilmez. Çocuklarımızın kişisel iletişimlerini, beden dillerini iyi kullanabilmeleri için bu aktivitelere ihtiyaç var. İstanbul’da, hizmet sektörünün revaçta olduğu bir kentte, yavrularımızın okullarını okurken, bunun yanı sıra kültürel ve sanatsan faaliyetlere katılmaları zaruridir. Çocuğun tiyatroyla kendi beden dilini öğrenmesi çok önemli. Beden dili eğitimi yoksa, müzik kültürü yoksa, bu çocuklarımız için çok büyük bir eksikliktir.” dedi.

ÇOCUKLARIMIZA ÖZGÜVEN AŞILAYABİLİYORSAK NE MUTLU BİZE

Başkan Demircan, “Belediye Başkanı olduğum ilk günden itibaren şöyle düşündüm; yollar yapılır, parklar ve bahçeler yapılır, biraz eksik kalsalar da olabilir. Ama yavrularımızın, gençlerimizin vakitleri geçiyor. Onlar ortaokul ve lisede burada alabileceklerini aldılar aldılar, alamazlarsa bir daha fırsatları yok. Hayat çok hızlı geçiyor. Çocukların bu kampta geçirdikleri günler aynı zamanda ömürleri boyunca hatırlayacakları güzel bir hatıra olarak kalacak. Bu kampta, bu gökyüzünün altında, çocukları düşünmeye sevk edebiliyor, öz güven aşılayabiliyor ve onları hayata bağlayabiliyorsak ne mutlu bize. Çünkü biz insanlar için çalışıyoruz, insanlığa hizmet ediyoruz. Anne ve babalara evlatlarını bu kampa gönderdikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Haberin galerisi için Tıklayınız...


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız