Kamuoyuna Duyurumuzdur
Kamuoyuna Duyurumuzdur

Beyoğlu Belediyesi tarafından 5 Mart 2020 tarihinde otel ruhsatı verilen İstanbul Karaköy Yeraltı Camii bitişiğindeki binanın en üst katının (Teras Katı) kiraya verildiği ve kiracı tarafından alkollü eğlence mekanı olarak kullanıldığı tespit edildi. 

11 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren yasa değişikliği ile “alkollü içkilerin perakende veya açık olarak satışının yapıldığı yerler ile örgün eğitim kurumları ve dershaneler, öğrenci yurtları ve ibadethaneler arasında kapıdan kapıya en az yüz metre mesafenin bulunması” zorunlu olmuştu. 

Gökhan Akdeniz isimli şahsa ait YA SONRA isimli işyeri, kamu vicdanını yaralaması ve halkın ibadet özgürlüğünü kısıtlaması üzerine, Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, 13 Haziran 2020 tarihinde, 5393 sayılı kanunun ilgili maddelerine istinaden mühürlenerek faaliyetten men edildi. 
Ancak 9 Ağustos 2020 tarihinde yapılan kontrolde, söz konusu işyeri yetkililerinin mührü bozarak faaliyetine devam ettiğinin görülmesi üzerine, eğlence mekanı bir kez daha mühürlenerek faaliyetten men edildi.
Beyoğlu Belediyesi, söz konusu iş yerinin, tanzim edilen mühürleme tutanağına aykırı hareket etmesi, asansör dahil mührü bozarak faaliyetlerini yasa dışı bir şekilde sürdürmesi nedeniyle ilgili kişi ve kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız