İstiklal Caddesi'nde Koronavirüs Denetimi


Beyoğlu Kaymakamı, Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet Müdürü, İstiklal Caddesi'nde işletmelerde koronavirüs denetimi yaptı. Denetimlerde, işletme sahipleri ve müşteriler uyarılırken, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız maske takan çocuklara çikolata hediye etti.

İstiklal Caddesi'nde Koronavirüs Denetimi
06-08-2020

Beyoğlu Kaymakamı Dr. Mustafa Demirelli, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Aşkın Kılıçkeser, İstiklal Caddesi'ndeki işletmeleri ziyaret ederek koronavirüs denetimleri gerçekleştirdi. Müşteriler ve işletme sahipleri ile tek tek ilgilenen Başkan Haydar Ali Yıldız, koronovirüs önlemlerinin altını çizerek uyarılarda bulundu. Yıldız, “Beyoğlu Kaymakamı'mız, İlçe Sağlık Müdürü'müz ve Emniyet Müdürü'müz ile beraber, salgının ilan edildiği Mart ayından itibaren, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak düzenli toplantılarımızı yapıyor; belli tedbirler alma, bu tedbirleri kontrol etme ve denetleme çalışmalarımızı yürütüyorduk.  İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararları doğrultusunda özellikle dünyanın göz bebeği İstiklal Caddesi’nde denetimlerimizi artırdık” dedi. 
İstiklal Caddesi'nin giriş, çıkış ve ortasına standlar kurarak dezenfektan ve maske dağıtımları gerçekleştirdiklerinin altını çizen Başkan Yıldız, “İçişleri Bakanlığı’mızın ve Sağlık Bakanlığı'mızın salgının yayılmaması için sıklaştırdığı denetimleri, biz de yeniden vatandaşlarımıza hatırlatmak istedik. Farkındalık oluşturmak adına, zaten rutin yapmakta olduğumuz kontrollere bugün biraz daha hassasiyetle dikkati çektik” ifadelerini kullandı. 
Beyoğlu Kaymakamı Dr. Mustafa Demirelli ise “Sağlık Bakanlığı'mızın biliyorsunuz koronavirüs ile ilgili olarak işletmelere yönelik çıkarmış olduğu tebliğler, rehberler var. O rehberlere uyup uymadıklarını denetliyoruz. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Ama tabi vatandaş olarak, işletmeler olarak daha fazla dikkat etmemiz, farkındalığımızı üst seviyede tutmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 
Başkan Haydar Ali Yıldız, denetimlerin ardından, İstiklal Caddesi’ndeki maske takan çocuklarla da yakından ilgilendi. Yıldız, maske takan çocukları çikolata ile ödüllendirdi. Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız