Gençler 19 Mayıs için pedal çevirdi

A+
A-

Beyoğlu’nda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen Beyoğlu Bisiklet Yarışı’na katılarak gençlerle birlikte pedal çeviren Başkan Demircan, “19 Mayıs’ın tipik törenlere sığdırılmış bir şekilde kutlanıyor olmasının doğru olmadığını düşünerek bu yıl etkinliklerimizin çapını genişlettik. Bütün liselerde, Taksim Meydanı’nda düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra bugün de burada gençlerin özellikle kültür sanat ve spor alanlarındaki kabiliyetlerini ön plana çıkartmak için bisiklet yarışı düzenledik.” dedi.

Gençler 19 Mayıs için pedal çevirdi
19-05-2017

Beyoğlu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle “Beyoğlu Bisiklet Yarışı” düzenledi. 6’ncı Beyoğlu Gençlik Şöleni kapsamında Hasköy Sahil’de gerçekleştirilen yarış; Yıldız, Genç ve Yetişkin olmak üzere 3 farklı kategoride yapıldı. Saat 09.30’da başlayan yarış, Hasköy’deki etkinlik alanından başlayıp, İstanbul Ticaret Üniversitesi önünden geliş yönüne dönülerek başladığı alanda bitti. 5,4 kilometrelik güzergahta yapılan Beyoğlu Bisiklet Yarışında, her kategorinin ilk 3 derecesine giren gençlere yarış bitiminde ödül verildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da bisikletine binerek gençlerle birlikte pedal çevirdi.

TÜRKİYE’DE İSTİKLAL VE İSTİKBAL MÜCADELESİ ÖNEMİNİ KORUDU

Etkinlikte Konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan yeniden kurtuluş ve diriliş hareketini başlattığı gün. O günden bu güne Türkiye’de istiklal ve istikbal mücadelesi önemini korudu. En son 15 Temmuz’da hain darbe girişimi sırasında da aynı ruhu hissettik. Gördük ve toplumumuz özellikle gençler buna nasıl refleks vereceğini gördüler.” dedi.

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI GENÇLERİMİZ İÇİN KUTLU OLSUN

Başkan Demircan, gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayarak, “Gençlerimizi geleceğe kendi ellerimizle hazırlıyor olmamız lazım. 19 Mayıs’ın tipik törenlere sığdırılmış bir şekilde kutlanıyor olmasının doğru olmadığını düşünerek bu yıl etkinliklerimizin çapını genişlettik. Bütün liselerde, Taksim Meydanı’nda düzenlediğimiz etkinliklerin yanı sıra bugün de burada gençlerin özellikle kültür sanat ve spor alanlarındaki kabiliyetlerini ön plana çıkartmak için bisiklet yarışı düzenledik. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gençlerimiz için kutlu olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

YAKLAŞIK 830 BİSİKLET DAĞITTIK

Kültür sanat ve spor alanında düzenlenen etkinliklere katılım sağlayarak duyarlılık gösteren gençlere bisiklet dağıtıldığını da ifade eden Başkan Demircan, “Biz yaklaşık 830 tane bisiklet dağıttık. Yine bu çerçevede, kültür sanatta, sporda katılım sağlayan duyarlılık gösteren gençlerimize bisikletleri dağıttık. Sonra onların içerisinden bu işe hevesli olanları ve İstanbulluları yarışa davet ettik. Böylelikle hem onları hayatın içerisine çektik hem ödüllendirdik hem de yarıştık” şeklinde konuştu.

Yıldızlar Kategorisi No Adı Soyadı Göğüs Numarası 1 Eren Pehlivanlar 227 2 İlker Yılmaz 230 3 Süleyman Baran Kalkmaz 243 Gençler Kategorisi No Adı Soyadı Göğüs Numarası 1 Furkan Dileç 138 2 Ahmet Teoman İşçan 130 3 Abdullah Köroğlu 246 Yetişkin Kategorisi No Adı Soyadı Göğüs Numarası 1 Niyazi Talha Özdemir 299 2 Furkan Kaptı 270 3 İlhan Tunç 278 Yetişkin Kadın Kategorisi No Adı Soyadı Göğüs Numarası 1 Feyza Keskin  268 2 Sena Fıstıkçı  309 3 Sevilay Aybar  310

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız