Demircan iftar sofralarının lezzet ustalarını ziyaret etti


Beyoğlu'nda her gün kurulan iftar sofralarında ikram edilen yemeklerin pişirildiği Aşevini ziyaret eden Başkan Demircan, "Bu iftar sofralarının amacı birliği, beraberliği ve kardeşliği geliştirmek. Belediyemizin Aşevindeki personelimiz de bu birlikteliği taçlandıracak yemekleri özenle pişirip hazırlıyorlar. Bu işi aşkla, gönülden yapan, yaptıkları yemeğe sevgilerini de katan kardeşlerime teşekkür ediyorum." dedi.

Demircan iftar sofralarının lezzet ustalarını ziyaret etti
31-05-2017

Kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek yardımı yapan Beyoğlu Belediyesi Aşevi, Ramazan ayı boyunca da her gün vatandaşlara sıcak yemek ulaştırıyor. Aşevinde her gün iftar vaktine saatlere kala pişirilen yemekler paketlenerek Beyoğlu Belediyesi’nin Taksin Meydanı, Hasköy Sahil ve ilçenin farklı mahallelerinde kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla buluşturuluyor. Tepebaşı’nda bulunan Aşevini ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, vatandaşların yemekleri çok beğendiğini belirterek, aşçılara teşekkür etti.

RAMAZAN AYI BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMEK İÇİN BİR FIRSAT

Ramazan sofralarının toplumsal uzlaşmanın bir aracı olduğunu belirten Başkan Demircan, "İftar sofraları mahalle ve birlikte yaşama kültürünü ön plana çıkartmak üzere yaptığımız organizasyonlara dönüştü. Ülkemizde özellikle son dönemlerde yaşanan darbe girişimi ve terör olaylarından sonra birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe daha çok ihtiyaç duyduk. Rahmet ayı olan bu ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için bir fırsat" dedi.

YAPTIKLARI YEMEKLERE SEVGİLERİNİ KATAN KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Demircan, "Beyoğlu’nda her akşam Taksim Meydanı'nda iki bin, Hasköy Sahil'de bin ve her akşam iki mahallede de yaklaşık iki bin olmak üzere günde yaklaşık beş bin kişiye iftar veriyoruz. Bu iftar sofralarının bütün esprisi şehrimizde, ilçemizde, mahallelerimizde birliği, beraberliği ve kardeşliği geliştirmek. Belediyemizin Aşevindeki personelimiz de bu birlikteliği taçlandıracak yemekleri özenle pişirip hazırlıyorlar. Çok güzel bir sistemimiz var. Öğleden sonra hazırlanan yemekleri paketleyerek akşama servis için hazır hale getiriyoruz. Bu işi aşkla, gönülden yapan, yaptıkları yemeğe sevgilerini de katan kardeşlerime teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız