Cihangir sakinleri sokak iftarında buluştu

A+
A-

Cihangir sakinleri Beyoğlu Belediyesi tarafından kurulan iftar sofralarında bir araya geldi. Binlerce kişinin katıldığı sokak iftarında vatandaşlarla birlikte orucunu açan Başkan Demircan, “Bugün burada yiyeceğimizi bölüşerek sadece açlığımızı gidermiyoruz, ruhumuzun birliğe ve beraberliğe olan açlığını da dindiriyoruz.” dedi.

Cihangir sakinleri sokak iftarında buluştu
11-06-2017

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Beyoğlu'nda sokaklar vatandaşların buluşma noktası oldu. Beyoğlu Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Taksim Meydanı ve Hasköy Sahil’in yanı sıra ilçenin farklı mahallelerinde kurduğu geleneksel iftar sofraları ile 5 bine yakın vatandaşı aynı sofralar etrafında buluşturuyor. Her gün farklı mahallelerde kurulan gönül sofraları bu kez Cihangir sakinlerini bir araya getirdi. Binlerce kişinin aynı sofralar etrafında toplandığı iftar programına Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’da katılarak vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. İlahi müzik dinletisi eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar, ezanın okunmasıyla birlikte hep beraber oruçlarını açtı.

BU SOFRALARIN GÜZELLİĞİ SİZİN VARLIĞINIZDIR

İftar öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “İnsan bölüşmek, beraber olmak ve kardeşlik için var. Bu sofralarda sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayı. Rahmeti ve bereketi oruçtan geliyor. Tam 17 saat aç ve susuz kalıyoruz. 17 saat bize vicdanımızın sesini dinleme fırsatı veriyor. Herkesin evde yiyeceği var ama buradaki atmosferin tadı bambaşka. Bizde sofra kültürü çok önemlidir. Bugün burada yiyeceğimizi bölüşerek sadece açlığımızı gidermiyoruz. Ruhumuzun birliğe ve beraberliğe olan açlığını da dindiriyoruz. Bir Belediye başkanının en önemli vazifelerinden birisi de vatandaşları arasındaki birlik ve beraberliği geliştirmek. Bu birlik varsa her şey var demektir. Bu tarihi akşam da buraya gelerek bizlere bu güzel akşam yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Bu sofraların güzelliği sizin varlığınızdır.” dedi.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız