Beyoğlu Zabıtası Evsizler İçin Seferber Oldu


Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri, sokaklarda yaşayan evsiz vatandaşlar için seferber oldu. Sokaklardan alınarak Zabıta Müdürlüğü’ne götüren evsiz vatandaşlar çay ikramının ardından Esenyurtta bulunan misafirhaneye yerleştirilmek üzere İBB Zabıtası ekiplerine teslim edildi.

Beyoğlu Zabıtası Evsizler İçin Seferber Oldu
08-01-2020

İstanbul’da etkili olan şiddetli yağmur ve soğuk hava en çok sokakta yaşayan vatandaşları etkiledi. Hemen harekete geçen Beyoğlu Belediyesi Zabıta Ekipleri, sokaklarda yaşayan evsiz vatandaşlar için seferber oldu. Ekipler akşam saatlerinde Taksim, Talimhane ve İstiklal çevresinde başlattıkları çalışma sonucu soğuktan donmak üzere olan evsiz ve kimsesiz sokakta yaşayan vatandaşların imdadına yetişti.

ZABITA EKİPLERİ KİMSESİZLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Duyarlı vatandaşların Beyoğlu Belediyesi iletişim merkezi 4440160 nolu telefona bıraktıkları ihbarları da değerlendiren ekipler yaşlı, genç, çocuk çok sayıda vatandaşı önce Zabıta Müdürlüğüne götürerek sıcak çay ikramında bulundu. Evsiz vatandaşlar daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Esenyurtta bulunan misafirhanesine yerleştirilmek üzere İBB Zabıtası ekiplerine teslim edildi. Beyoğlu Zabıtası kış boyu devriyelerini sıklaştırarak evsizlere yardım elini uzatmaya devam edecek.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız