Beyoğlu' nda çocuklara özel kandil programı


Miraç Kandili münasebetiyle düzenlenen ‘Çocuklarla Kandil’ programına katılarak çocuklarla kandilleşen Başkan Demircan, “Ecdadımız bu geceyi aydınlatmak üzere kandil programı yapmış. Bu aydınlanmaya en çok yavrularımızın ihtiyacı var. Onlara kültür sanat faaliyetleri üzerinden bu programları yapmak da bizim vazifemiz.“ dedi.

Beyoğlu' nda çocuklara özel kandil programı
14-04-2018

Beyoğlu Belediyesi, Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed'in göğe yükseldiği gece olarak bilinen Miraç Kandili münasebetiyle ‘Çocuklarla Kandil’ programı düzenledi. Kasımpaşa Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman, meclis üyeleri ve Semt Konakları temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Öğrencilerin etkinlikte seslendirdiği ilahiler ve sergilediği gösterilerle katılımcılara duygu dolu dakikalar yaşattı.

ÇOCUKLAR HEP BİRLİKTE DUA ETTİ

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, öğrencilerin seslendirdiği ilahilerle devam etti. Daha sonra Beyoğlu Semt Konaklarında eğitim gören minik öğrencilerin Miraç Kandiline özel olarak hazırlayıp sahnelediği bir birinden güzel gösteriler katılımcıların büyük beğenisini topladı. Program, çocukların hep birlik ettikleri duanın ardından Beyoğlu Belediyesi çocuk mehteran takımının gösterisi ile son buldu.

BU AYDINLANMAYA EN ÇOK YAVRULARIMIZIN İHTİYACI VAR

Çocuklara özel kandil programı düzenlemenin önemini anlatan Başkan Demircan, “Bugün Miraç Kandili. Peygamber Efendimiz (s.a.s) Mescidi Haram'dan Mescidi Aksa'ya Cenabı Allahın lütfüyle gitti. Oradan da Cemabı hakkın huzuruna yükseldi. İşte ecdadımız bu gece orada olanlara ışık tutmak, kandil yakmak, o geceyi aydınlatmak üzere kandil programı yapmış. Bu aydınlanmaya en çok yavrularımızın ihtiyacı var. Onlara kültür sanat faaliyetleri üzerinden bu programları yapmak da bizim vazifemiz.” dedi.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız