Beyoğlu kansere karşı farkındalık oluşturmak için koştu

A+
A-

Beyoğlu’nda kansere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen koşuya katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Hastalıklara karşı vücudumuzun direncini artıracak en önemli şey spordur. Biz de bu bilinçle hareket ederek Semt Konaklarımızda hanımlarımıza spor yaptırıyoruz. İki bine yakın da öğrencimiz var.” dedi.

Beyoğlu kansere karşı farkındalık oluşturmak için koştu
10-12-2017

Beyoğlu’nda çağın gerçeği kansere karşı farkındalık oluşturmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla ‘Kanserden Koşarak Uzaklaş’ koşusu düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ile Liv Hospital işbirliğinde Hasköy Sahil’de gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelen vatandaşlar koşu öncesi zumba dansı eşliğinde spor yaparak eğlendi. Daha sonra hep birlikte Hasköy Sahilde koşan vatandaşlara Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği İstanbul Şube Başkanı Şima Sunder ve Liv Hospital hekimleri de eşlik etti.

YÜRÜMELİ VE HAREKETLİ OLMALIYIZ

Koşunun startını veren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Birçok hastalık var. Bu hastalıklara karşı vücudumuzun direncini artıracak en önemli şey spordur. Organik beslenme de çok önemli ama onun kadar önemli olan bir diğer şey hareket etmek. Hareketsizlik, her türlü eksikliğin ve sağlıksızlığın başlangıcı. Bununla mücadele etmeli, yürümeli ve hareketli olmalıyız. Biz de bu bilinçle hareket ederek Semt Konaklarımızda hanımlarımıza spor yaptırıyoruz. iki bine yakın da öğrencimiz var.” dedi.

BU KOŞUYLA HEPİMİZE ÇOK ÖNEMLİ BİR MESAJ VERİLDİ

‘Kanserden Koşarak Uzaklaş’ koşusu ile vatandaşlara çok önemli bir mesaj verildiğini söyleyen Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği İstanbul Şube Başkanı Şima Sunder da, “Bu koşuyla hepimize çok önemli bir mesaj verildi. Kanserden uzaklaşmak için sağlıklı kalmalıyız. Kanser konusunda çocukluktan başlayarak çok uyanık olmalıyız. Bu konuyla ilgili halkımızın aydınlatılması ve bilinçlendirilmesi de çok önemli. Bugünkü etkinliğin amacı da budur.” ifadelerini kullandı.

ÇOK DUYARLI BİR ETKİNLİK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Etkinliğe katılan vatandaşlardan Hilal Tahmaz ise, Çok duyarlı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle ben de çocuğumla bu etkinliğe katıldım. Hem spor yaptık hem de eğlendik. Çok güzel oldu. Beyoğlu Belediye Başkanımıza ve ekibine düzenledikleri bu duyarlı etkinlikten dolayı teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız