Beyoğlu, Dünya Kadınlar Günü için koştu

A+
A-

Beyoğlu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ‘Beyoğlu Kadınlar Koşusu’ düzenlendi. 7'den 70'e binlerce kadın katıldığı etkinlikte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Biz her sene bu koşuları düzenliyoruz. Güzel bir aktivite oluyor. Kadınlarımız bundan mutlu oluyor.” dedi.

Beyoğlu, Dünya Kadınlar Günü için koştu
12-03-2018

Beyoğlu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ‘Beyoğlu Kadınlar Koşusu’ düzenlendi. Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul işbirliği ile Hasköy Sahilde gerçekleştirilen koşuya 7'den 70'e binlerce vatandaş katıldı. Koşu öncesi eğitmenler, Hasköy etkinlik alanına alınan sporculara ve vatandaşlara antrenman yaptırdı. Antrenmanın ardından başlangıç çizgisine gelen vatandaşlar ve sporcular, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın gongu çalmasıyla birlikte koşuya başladı. Yaklaşık 3 kilometre koşan vatandaşlar yarım saat sonra bitiş çizgisine ulaştı.

TÜM KATILIMCILARA GÜNÜN ANISINA MADALYA TAKDİM EDİLDİ

Hasköy Sahil 'deki etkinlik alanında ısınma hareketlerinden sonra başlayan koşu, Alibeyköy istikametine doğru devam ederek başladığı noktada son buldu. 3 kilometrelik parkuru koşarak ya da yürüyerek tamamlayan kadınlara etkinlik sonunda günün anısına karanfil ve madalya takdim edildi. Katılımcılara ayrıca çay ve sandviç ikramında bulunuldu.

HER SENE BU KOŞULARI DÜZENLİYORUZ

Etkinlikte konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir dizi etkinlikle, Beyoğlu’nda olduğu gibi ev sahipliği yaptık. Biz her sene bu koşuları düzenliyoruz. Güzel bir aktivite oluyor kadınlarımız bundan mutlu oluyor. Bugün de tekrarını yapmış olduk.

Toplumun büyük bir kesimi şiddetten nefret ediyor. Hele bu kişi kadın olduğunda herkesin tepkisi ortak ve daha güçlü çıkıyor. Onların yanında olduğumuzu bu her vesileyle hissettirerek onları ön plana çıkarıyoruz” dedi.

Bitiş çizgisine ilk ulaşan Damla Çelik ise, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü için koştum. Güzel bir yarış oldu, parkur güzeldi. Herkese çok teşekkür ediyorum. Her şey kadınlar için” ifadelerini kullandı.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız