Başkan Yıldız: Kurallara Uyarak Bu Süreci Atlatacağız


İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle birlikte yurt genelinde koronavirüs denetimleri sıklaştırıldı. Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ve zabıta ekipleriyle denetimler gerçekleştiren Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, "Vatandaşımızın duyarlılığı sayesinde bu süreci başarıyla atlatacağız” dedi. Denetimler sırasında, Avrupa'da yaşayan vatandaşların, Türkiye'yi daha güvenilir bulduğunu söylemesi ise dikkat çekti.

Başkan Yıldız: Kurallara Uyarak Bu Süreci Atlatacağız
11-08-2020

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında Türkiye genelinde denetimler sıklaştırıldı. Karaköy’de yapılan denetimlere emniyet ve zabıta ekiplerinin yanı sıra Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı. İş yerleri ve müşterilerini koronavirüs tedbirleri konusunda uyaran Başkan Yıldız, işletmeleri denetledi. Denetimlerin sürekli devam ettiğini belirten Yıldız, ekiplere kolonya ikram etti.

Denetimler sırasında kurallara büyük oranda uyulduğunu kaydeden Yıldız, “Beyoğlu’nun farklı noktalarında bu denetimler günlük olarak zaten gerçekleştiriliyor. Öncelikle maske, temizlik ve sosyal mesafe konusunda denetimler sürdürülüyor. Ve özellikle yeme içme mekanlarının denetimleri konusunda daha büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Bugün farkındalık oluşturarak vatandaşlarımızın dikkatlerini tekrar çekme konusunda hatırlatmada bulunuyoruz. Hem iş yerlerimizin hem de müşterilerimizin kurallara uyup uymadığını denetliyoruz” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanında bu denetimlerin devam ettiğinin de altını çizen Başkan Yıldız, “İş yerlerinin de Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallara büyük oranda uyduğunu görüyoruz. Büyük bir salgın dönemindeyiz. Başarılı bir şekilde devlet ve millet olarak el ele kurallara uyarak, bu dönemi atlatacağız. Hep birlikte kurallara uyarsak daha büyük zararlar doğmadan bu süreci atlatmış olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, hükümetimizin, Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın kuralları, denetimleri, vatandaşımızın duyarlılığı sayesinde bu süreci başarıyla atlatacağız” ifadelerini kullandı.

AVRUPALI VATANDAŞLAR: TÜRKİYE AVRUPA’YA GÖRE DAHA GÜVENİLİR

Denetimler sırasında, Fransa'da yaşadıklarını belirten Muhammed Şahin adlı bir vatandaş, Türkiye'nin Avrupa ülkelerinden çok daha güvenli olduğunu ve buradaki denetimlerin daha sıkı olduğunu belirtti. Şahin, “Açıkçası Türkiye en başından beri önlemlerini aldı. Biz Fransa’da yaşıyoruz. Türkiye şu anda Avrupa’ya göre en güvenilir ülke diyebiliriz. Her taraf dezenfekte ediliyor. Bunların hepsini gözümüzle görüyoruz. Medyada ya da duyduklarımızla söylemiyoruz bunu. Türkiye’den memnunuz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptıkları işlerden memnunuz” şeklinde konuştu.Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız