Beyoğlu Belediyesi olarak, Teknopark İstanbul ortaklığı ile; güçlü paydaşlarımız Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin yapı taşlarını oluşturacağı Türkiye’nin ilk uydu kuluçka merkezi Cube Beyoğlu’nu çok yakında girişimcilerimizin hizmetine açıyoruz!

Ön kuluçka ve kuluçka hizmetlerinin verileceği ve teknoparklara sağlanan imkanların tamamından yararlanılacak olan Cube Beyoğlu’na başvuru için tıklayınız.

GENÇ GİRİŞİMCİLER İÇİN YAPAY ZEKA, DİJİTAL SANAT, ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK, OYUN…

Beyoğlu Uydu Kuluçka Merkezi Projesi; Yapay Zeka, Dijital Sanat, Oyun, Artırılmış Gerçeklik, VR ve Mobil Uygulama tematik alanlarını içeriyor. Merkezde özellikle genç girişimcilere; 7/24 Açık Modern Çalışma Alanları, Eğitim ve Etkinlikler, Mentorluk Desteği, Akademik ve Teknik Danışmanlık, Girişim Analizi ve Teknik Analizler, Ulusal ve Uluslararası Yatırımcı ve Firmalara Erişim, Veritabanlarına Erişim, TTO Destekleri, Teknopark Vergi ve Avantajları gibi birçok alanda imkan ve destek sağlayacak. Beyoğlu Uydu Kuluçka Merkezi’nin 2023 Ocak ayında hizmete açılması planlanıyor.

ÜRÜN VE HİZMETLERİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN AKADEMİK/TEKNİK DESTEK VE EĞİTİM İMKANI

İmzalanan protokol kapsamında paydaş üniversiteler aracılığıyla girişimcilere ürün ve hizmetlerini geliştirme konularında akademik/teknik destek ve eğitim imkanları sunulacak. Girişimciler üniversitelerin özel çalışma alanlarından, laboratuvarlarından ve ekipmanlarından faydalanma imkanı bulacak. Üniversiteler özelinde yapılandırılmış mezun gruplarının dahil olduğu ağ aracılığı ile girişimcilerin farklı sektörel desteklere ve mentorlara erişimi kolaylaşacak; teknolojik işbirlikleri ulusal ve uluslararası destekler ile kolaylaşacak. Oluşturulacak iş birliği çerçevesinde üniversitelerden görevlendirilecek akademisyenlerden girişimci gruplara özel eğitimler ve mentorluk konusunda da destekler alınarak merkezin faaliyetlerine katkı sunulacak.

5 KATLI TARİHİ BİNA BEYOĞLU UYDU KULUÇKA MERKEZİ’NE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

İstiklal Caddesi, Mis Sokakta bulunan 5 katlı tarihi bina restore edilerek tamamen Beyoğlu Uydu Kuluçka Merkezi’ne ayrıldı. 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında bakanlık onayına bağlı olarak kurulan merkezin giriş katında Beyoğlu Belediyesi’nin özellikle genç girişimciler için hazırladığı tanıtım alanı yer alıyor. 1.Kat ve 2.Kat kuluçka aşamasındaki girişimlerin çalışılabildiği, 3. ve 4.Kat post kuluçka aşamasındaki girişimlerin çalışılabildiği, 5. Kat ise ön kuluçka aşamasındaki girişimlerin çalışılabildiği ve terasta sosyalleşebildikleri alanlarından oluşuyor.

CUBE BEYOĞLU’NA BAŞVUR