Yenilenen Beyoğlu Belediyesi Örnektepe Semt Konağı binası, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yeniden inşa edilen Örnektepe Semt Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. BESMEK Eğitim Merkezi, Millet Kütüphanesi, Anaokulu ve Öğrenci Yurdu ile bölgenin tamamına hizmet verecek olan yeni eğitim merkezinin açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli’nin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başlan Yıldız Beyoğlu Kaymakamı Demirelli ile birlikte hizmete giren sınıfları gezdi.

AMACIMIZ, ÖZELLİKLE KADINLAR, GENÇLER, ÇOCUKLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE EL BECERİLERİNİ ARTIRMAK

Törende konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız “Beyoğlu Örnektepe Mahallemizin Semt Konağı’nın açılışını, BESMEK ve Millet Kütüphanemizin açılışını gerçekleştirdik. Kaymakamımızla, Mahalle Muhtarımızla, Meclis üyelerimizle birlikte heyecanlıyız. Mahallemizin çocukları, gençleri, kadınları, hep birlikte Örnektepe’mizin Semt Konağı’nı ve Millet Kütüphanesi’ni açtık. Amacımız, özellikle kadınlar, gençler, çocuklar başta olmak üzere el becerilerini artırmak. Özellikle istihdama yönelik onlara imkanlar sunmak, kurslar düzenlemek. Her şeyden önemlisi aynı mahallenin insanı olarak birlik beraberlik içerisinde burada, kütüphaneye gelip ders çalışmaları için onlara bir kütüphane açmak, çocuklarımıza, gençlerimize, kadınlara yönelik onların el becerilerini artırmak” dedi.

BEYOĞLU’NUN HER NOKTASINDA KÜTÜPHANELERİMİZİ ÇOCUKLARIMIZIN İSTİFADESİNE SUNMUŞ OLACAĞIZ

Başkan Yıldız konuşmasının devamında, “Gençlerimizin istihdama yönelik olarak saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın bugün büyüme esaslı, verimlilik esaslı, istihdam esaslı, buraya yönelik olarak yatırım esaslı, üretim esaslı anlayışa destek vermek maksadıyla Örnektepe, BESMEK’imiz geçtiğimiz dönem ciddi manada ürünler ortaya koydu. İnanıyorum ki burada yine çocuklar, gençler, kadınlar buluşacaklar. Yine geleceğe hazırlanmak konusunda bizler, çocuklarımız, gençlerimiz için kütüphaneler yapmaya devam ediyoruz. Dönem sonunda inşallah bu yıl içerisinde 15 kütüphanemizi Beyoğlu’nun farklı noktalarında açmış olacağız. Örnektepe’de bugün 6.’sını açıyoruz. Böylece Beyoğlu’nun her noktasında kütüphanelerimizi, gençlerimizin ve çocuklarımızın istifadesine sunmuş olacağız. Örnektepe Semt Konağı’mız Örnektepe mahallemize, Örnektepeli hemşehrilerime, Beyoğlu’muza, İstanbulumuza, milletimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

BU YATIRIMLAR, BU MAHALLE VE ÇEVRESİ İÇİN ANLAM KATAN, DEĞER KATAN HİZMETLERDİR

Önemli ve anlamlı bir hizmetin açılışında olduklarını belirten Beyoğlu Kaymakamı Mustafa Demirelli ise “Burada az önce Başkanımızın da ifade ettiği gibi, gençlerimiz, çocuklarımız, kadınlarımız için çeşitli sanat kursları, meslek edinme kursları, çocuklarımız için bir ana sınıfı ve mahallelimizin gelip kitap okuyacağı bir millet kütüphanesi olacak. Tabi bu yatırımlar, bu hizmetler hep beraber bu mahalle ve çevresi için anlam katan, değer katan hizmetlerdir. Emeği geçen tüm herkese binanın yapılmasında, merkezin açılmasına kadar emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.