Kasımpaşa Oya Kayacık Çocuk Evleri Sitesi’nin ek hizmet binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Kasımpaşa Oya Kayacık Çocuk Evleri Sitesi’nin ek hizmet binasının açılış programına katıldı. Açılışta Emine Erdoğan’a Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile Astay Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Toprak da eşlik etti. Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Emine Erdoğan’a çocukların el emeğiyle yaptığı bir tabloyu hediye etti. Daha sonra Emine Erdoğan ve beraberindekiler binanın açılış kurdelesini kesti. Emine Erdoğan, açılışını yaptıkları çocuk evleri sitesinin artan kapasitesinin çocuklara daha iyi hizmet vereceğini söyledi.

“5 BİN 818 ÇOCUĞUMUZUN BAKIMINI BU EVLERİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Çocukları korumanın, iyi yetişmelerini sağlamanın asli görevleri olduğunu belirten Emine Erdoğan, “En önemlisi de sırtlarını dayayabilecekleri mutlu bir çocukluk sağlamak, her şeyin üzerindedir. İnsan kaç yaşına gelirse gelsin her şeyi unutur, çocukluğunu asla unutmaz. Bir anlamda, çocukluk, insanın kök tuttuğu topraktır. Ancak, hayatın iniş ve çıkışları kimi zaman çocukları da olumsuz etkiliyor. İşte bu hallerde, hiçbir çocuğu yalnız bırakmamak temel vazifemizdir. Bu anlayışla sadece elimizden geleni değil, çok daha fazlasını yapmak için uğraş veriyoruz. Ülkemizde, 2002’den beri bu yolda büyük mesafeler kat edilmiş olması hepimizi gururlandırıyor” ifadelerini kullandı.

Emine Erdoğan, program sonunda çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildi. Çocuk evini de ziyaret ederek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Emine Erdoğan, çocuklarla bir süre sohbet etti.