‘İstanbul’ temasıyla hazırlanan Uluslararası Poster Sergisi, Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide, birçok ülkeden onlarca tasarımcının bir araya gelerek İstanbul’un büyüleyici zengin kimliğini işledikleri posterleri sanatseverlerin büyük beğenisi topladı.

Tarihi mirası, yarımadası, boğazı, sarayları, camileri, müzeleri, sanat eserleri, lezzetleri, sokakları ve farklı dil, din, kültür ve medeniyetten insanlarıyla eşsiz şehirlerden birisi olan İstanbul, sanatla buluştu. Beyoğlu Belediyesi ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliğinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Uluslararası Poster Sergisi’nin teması ‘İstanbul’ oldu. Bu özel sergi için birçok ülkeden onlarca tasarımcı bir araya gelerek İstanbul’un büyüleyici zengin kimliğini hazırladıkları posterlerle sanata dönüştürdüler. Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşan serginin açılış törenine; Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Kübra Gülal, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fahameddin Başar ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Amine Refika ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı.

SANATIN, SANATÇININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Kübra Gülal, “İlhamını İstanbul’dan alan sergimizde, 12 yurt dışı katılımcısıyla, çok değerli eserler var. Yine bir bahara, İstanbul’un erguvan dönemine denk gelmiş bu sergimiz sizleri İstanbul’un birçok ikonik sembolüne alıp götürüyor. Çok keyifli bir seyir ortamı sunuyor. Bunun tadını çıkarmanızı diliyorum. Biz her zaman olduğu gibi, sanatın, sanatçının, sanatseverin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu yıl ‘İstanbul’ temasıyla düzenlenen poster sergisinde ziyaretçilere eserlerin görsellerinin yer aldığı kartpostallar hediye edildi. Sergi 31 Mayıs 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.