19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, Beyoğlu Belediyesi tarafından Hasköy sahilde düzenlenen ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’ ve ‘19 Mayıs Gençlik Konseri’ ile kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı, Beyoğlu Belediyesi tarafından Hasköy sahilde düzenlenen ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’ ile kutlandı. Programa katılan gençler; müzik dinletileri, yarışmalar, ödüllü turnuvalar ve çeşitli etkinliklerle unutulmaz bir gün yaşadı. Gençler ayrıca gerçekleştirilen Kürek deneyimi ile de su sporlarının heyecanını yaşama imkanı budu. Beyoğlu Belediyesi Hasköy Spor Tesisleri’nde düzenlenen etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katılarak gençlerin ve çocukların bayram coşkusuna ortak oldu.

“YÜZYILI İNŞA EDECEK GENÇLER BURADALAR”
Etkinlikte gençlerle birlikte turnuvalara katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Bütün bayramlarda olduğu gibi bugün de heyecanlıyız. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Ben de sabahtan itibaren Beyoğlu’nun tüm mahallelerinde bayramımızı kutluyorum. Bayramlarımız, sevinçlerimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz bir. Birliğimiz daim olsun diyorum. Bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılındayız. Gençlik ve Spor Bayramı ve Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Ben hep 18 yaşında diyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının, şehitlerimizin bize emanet ettiği vatan, bıraktığı bu topraklarda, bugün saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı olarak, yüzüncü yıldan sonraki yüzyılı Türkiye olarak ifade ediyor ve bu yüzyılı inşa edecek gençler buradalar. Beyoğlu’nda, İstanbul’da, Türkiye’nin dört bir yanındalar” dedi.

19 MAYIS GENÇLİK KONSERİ İLE COŞKU HAD SAFHAYA ÇIKTI
Beyoğlu’nda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’nin ardından 20 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Konseri ile devam etti. Beyoğlu Belediyesi Hasköy Kültür Sanat ve Gösteri Merkezi’nde düzenlenen konserde Türk Müziği’nin sevilen sanatçısı Ali Kınık gençlerle buluştu. Renkli görüntülere sahne olan konsere; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Büşra Paker de katıldı. Telefon ışıkları ve Türk bayraklarıyla konserde seslendirilen şarkı ve türkülere eşlik eden vatandaşlar unutulmaz bir 19 Mayıs coşkusu yaşadı.