Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem hepimizi büyük bir üzüntüye boğdu. Beyoğlu Belediyesi olarak deprem sabahı Afet Koordinasyon merkezinde gerçekleşen toplantının ardından hemen harekete geçildi. Belediye Başkanımız Haydar Ali Yıldız’ın başkanlığında yapılan toplantıda belediyemizin arama kurtarma ekibinin derhal bölgeye sevkine, iş makinalarının gönderilmesine ve vatandaşlarımıza yapılacak bir çağrıyla yardım kampanyası başlatılmasına karar verildi.

Saat 10:00 itibarıyla belediyemizden 4 adet kamyonet, 1 adet arama kurtarma aracı, 1 adet mobil hizmet aracı, 1 adet ambulans, 2 adet Loder bölgeye sevk edildi.

Başlattığımız yardım kampanyasına vatandaşlarımızdan büyük destek geldi. İlk gün uyku tulumu, çocuk bezi, hijyen setleri, kadın-erkek-çocuk kıyafetleri, jeneratörler, battaniye-yorgan, çeşitli yardım malzemesi ve kuru gıda yüklü 5 TIR bölgeye gönderildi. Her gün toplanan yardımlar hızla bölgeye ulaştırılırken belediyemizin 3 başkan yardımcısı ile müdürler ve personellerden oluşan ekibimiz de bölgeye yola çıktı. Depremin 2. günü Mobil Büfemizde çorba ikramı Gaziantep’te başlatıldı. Kahramanmaraş’ta kurduğumuz mutfakta ise sıcak yemek dağıtımına başladık.

Başta Kahramanmaraş ve Gaziantep olmak üzere hem arama kurtarma çalışmalarına katılan personelimiz hem depremden etkilenen kardeşlerimizin ihtiyacına koşan ekibimizle bölgede hizmete devam ediyoruz. Gönderilen 42 TIR bölgeye ulaşmış durumda.

Bugün ACİL GIDA YARDIMI ÇAĞRISI ile başlattığımız yeni kampanyayla deprem bölgesinde kurduğumuz mutfaklarda pişecek sıcak yemekler için kuru gıdaya odaklanmış durumdayız.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralı kardeşlerimize şifa diliyoruz.