Beyoğlu’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Fener Alayı Yürüyüşü ve Cumhuriyet Konser düzenlendi. Türk bayraklarıyla bando takımı eşliğinde Tepebaşı’ndan Galata Kule Meydanı’na yürüyen binlerce kişi, meydanda düzenlenen konserle cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Cumhuriyetimizin 99. Yılı Türkiye’nin kalbi Beyoğlu’nda büyük coşkuyla kutlanıyor. Beyoğlu Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Fener Alayı Yürüyüşü düzenledi. 27 Ekim Perşembe günü saat 19.23’te Tepebaşı Odakule’den başlayan yürüyüşte binlerce kişi bando takımı eşliğinde dev Türk bayraklarıyla donatılan Büyük Hendek Caddesinden geçerek Galata Kule Meydanı’nda toplandı. Yürüyüşe; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile birlikte milli sporcular, gaziler, dini cemaat liderleri, bölge esnafı ve STK temsilcileri başta olmak üzere toplumun her kesiminden vatandaşlar katıldı.

FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ CUMHURİYET KONSERİYLE TAÇLANDI

Cumhuriyet coşkusunun doyasıya yaşandığı Fener Alayı Yürüyüşü Galata Kule Meydanında düzenlenen Cumhuriyet Konseriyle taçlandırıldı. Gecede Madrigal Müzik Grubu seslendirdiği bir birinden güzel şarkılarla vatandaşlara unutulmaz bir bayram coşkusu yaşattı. Özellikle gençler yoğun ilgi gösterdiği konserde Madrigal, sevilen şarkılarını seslendirirken hayranları da şarkılara eşlik ederek bol bol fotoğraf ve video çekti.

BEYOĞLU’NUN FARKLILIKLARINI BİR ARAYA GETİREREK TARİHİ SOKAKLARDA YÜRÜYECEĞİZ

Etkinliklere katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını şimdiden beklemeye başladık. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Beyoğlu’nda Cumhuriyet Bayramı kutlamaları erken başladı, heyecanımızı durduramadık. Hendek Caddesi’nin Türk bayraklarıyla donattık. Farklı inançların, kültürlerin, medeniyetlerin kardeşçe bir arada yaşadığımız Beyoğlu’nda biriz ve beraberiz. Biz bu toprakların çocuklarıyız Cumhuriyet hepimizin bayramı, bu anlayışla Beyoğlu’nun farklılıklarını bir araya getirerek tarihi sokaklarda yürüyeceğiz. Muhteşem bir konserle Beyoğlu’nda Cumhuriyet coşkusu başlamış olacak” dedi.