Beyoğlu Sünnet Şöleni’nin 28’incisi Hasköy Sahil’de gerçekleştirildi. Şölende, sünnet olacak yüzlerce çocuk aileleri ile birlikte ‘Rafadan Tayfa’ oyuncularının yaptığı gösterilere eşlik ederek unutulmaz bir gün geçirdi.

Beyoğlu Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Beyoğlu Sünnet Şöleni’nin 28’incisi Hasköy Sahil’de gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ev sahipliğindeki şölene sünnet olacak çocuklar ve aileleri katıldı.  Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan şölende, sünnet olacak yüzlerce çocuk aileleri ile birlikte animasyon gösterileri ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle doyasıya eğlendi.

ÇOCUKLARIN COŞKUSUNA ORTAK OLMAK MUTLU EDİYOR

Çocuklarla bir araya gelerek onların coşkusunu, heyecanını paylaştığını ifade eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Beyoğlu’nda geleneksel hale geldi artık. Genelde yaz aylarında bazen sonbaharda bu sünnet şölenlerini yapıyoruz. Tabi ki önemli olan bir araya gelmek. Çocuklarımızı bir araya getirmek. Onlarla burada laikleşiyoruz. Onlar hep birlikte bayrağımız, vatanımız, devletimiz bir diyor. Bu önemli günlerinde onlarla bir aradayız. Bende Beyoğlu Belediye Başkanı olarak hepsi benim evladım. Onların coşkusuna bu düğün heyecanına ortak olmak mutluluk veriyor. Hayırlı olsun diyoruz” diye konuştu.

RAFADAN TAYFA GÖSTERİ YAPTI 

Şölende, sünnet olmak için aileleriyle gelen her yaştan çocuk ‘Rafadan Tayfa’ oyuncularının yaptığı gösterilere eşlik ederek unutulmaz bir gün geçirdi. Çocuklara pamuk şeker ve mısır da dağıtıldı. Şölenin sonunda aileler, kendilerine verilen Cerrahi İşlem Kartı ile anlaşmalı hastanelere giderek çocuklarını sünnet ettirebilecek.