Sanatçı Refik Anadol’un “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi Beyoğlu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sanat ve bilimi yapay zeka ile etkileyici bir şekilde buluşturan serginin ön gösterimine katılan Başkan Yıldız, Beyoğlu’nda böylesine özel bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Kültür sanatın merkezi Beyoğlu sıra dışı bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sanatçı Refik Anadol’un yeni kişisel sergisi “Makine Hatıraları: Uzay” sergisi Beyoğlu Dolapdere’deki İstanbul Pilevneli Gallery’de sanatseverlerle buluştu.  Serginin pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılımcıyla gerçekleştirilen ön gösterimine Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beyoğlu Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen sergi, pazar günü hariç her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında 25 Nisan’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

BÖYLESİNE ÖZEL BİR ÇALIŞMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ

Sanatçı Refik Anadol ile birlikte sergiyi gezen Başkan Yıldız, sanat ve bilimi yapay zeka ile etkileyici bir şekilde buluşturan sergiyi çok beğendi. Başkan Yıldız, kültür sanatın merkezi Beyoğlu’nda  böylesine özel ve mükemmel bir çalışmaya ev sahipliği yapmaktan hem de Beyoğlu Belediyesi olarak destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

EN İYİ FİKİRLERİMİ HER ZAMAN TÜRKİYE’YE GETİRİYORUM

En iyi fikirlerini her zaman Türkiye’ye getirdiğini belirten Sanatçı Refik Anadol ise, “İstanbul’da 10 yıldır yaptığım bütün işlerde çok anlamlı ilişkiler geliştirdim. 2011 yılındaki ‘İstiklal Caddesi’nin Sesleri’ projesi, ‘Arşiv Rüyası’ ya da ‘Eriyen Hatıralar’ gibi en iyi fikirlerimi burada gerçekleştiriyorum. Bir sanatçı olarak hayalim, sanatı her yaş, her kültür ve her insan için yapabilme ihtimaliydi. Bu yüzden 14 dil konuşabilen ve 10 ülkeyi temsil eden 14 kişilik bir ekiple çalışıyorum. Bu anlamda evrensellik en büyük kaygılarımdan biri. Fakat özellikle genç arkadaşlarım yapay zeka, uzay, büyük veri ve geleceğin yeni deneyimlerini ön görmek adına ilgili olduklarını görüyorum” dedi.