Beyoğlu’nda 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlendi. Başkan Yıldız binlerce vatandaşla birlikte 250 metrelik Türk bayrağıyla Kasımpaşa’dan Sütlüceye yürüdü.

Türk milletinin canlarını ortaya koyarak kazandığı 15 Temmuz Zaferi Beyoğlu’nda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile kutlandı. Beyoğlu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin beşinci yıldönümü münasebetiyle düzenlenen yürüyüş Kasımpaşa Kızılay Meydanı’ndan başladı. 250 metrelik Türk bayrağı ile gerçekleştirilen yürüyüşe 7’den 70’e binlerce vatandaş katıldı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın da vatandaşlarla birlikte en ön safta yer aldığı yürüyüş, Sütlüce’de bulunan AK Parti İstanbul İl Başkanlığı binası önünde tamamladı. Bazı vatandaşlar ise kalabalığı evlerinin balkonlarından Türk Bayrakları ile selamladı.

TÜRKİYE DİMDİK AYAKTA VATANINA SAHİP ÇIKIYOR

Vatandaşın Kurban Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Milletimizin zafer yıl dönümü kutlu olsun. Bugün bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bugün bir kez daha bütün dünyaya inançla haykırıyoruz; bizi bölemeyeceksiniz, vatanımızı işgal edemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Binlerce yıllık tarihimizin hikayesini anlatan şerefli ay yıldızlı bayrağımızla bütün Beyoğlu olarak gençleri, çocukları, kadın ve yaşlılarıyla hep birlikte bayrağımızı dolaştıracağız. Zaferimiz kutlu olsun, kutlu yürüyüşümüz devam ediyor. Beyoğlu’ndan saygıdeğer cumhurbaşkanımıza sesleniyoruz. Beyoğlu dimdik ayakta, bayrağına sahip çıkıyor. Türkiye dimdik ayakta vatanına sahip çıkıyor” dedi.