Futboldan basketbola, voleyboldan masa tenisine, yelkenden yüzmeye kadar 14 farklı branşta sportif eğitimlerin verildiği Beyoğlu Yaz spor Okulları, Okmeydanı Fetih Spor Tesisi’nde düzenlenen törenle başladı.

Beyoğlu Belediyesi, öğrencilerin yaz tatilini amacıyla verimli bir şekilde değerlendirmesine yardımcı olmak amacıya her yıl yaz spor okulları açıyor. Futboldan basketbola, voleyboldan masa tenisine, yelkenden yüzmeye kadar onlarca branşta sportif faaliyetlerin düzenlendiği Beyoğlu Yaz spor Okulları’nın açılışı, Okmeydanı Fetih Spor Tesisi’nde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene; Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Abdullah Enes Özkan, BBP İlçe Başkanı Mustafa Yıldız, Beyoğlu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Metin Albayrak, Eski milli futbolcu İlker Yağcıoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende öğrenciler saha aktiviteleri ve sahne gösterileriyle katılımcılara unutulmaz bir şölen sergiledi. Büyük beğeni toplayan etkinlikte Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve eski milli futbolcu İlker Yağcıoğlu, öğrencilerle birlikte çift kale maç yaptı. Törene katılan sporculara çanta da dağıtıldı.

BÜTÜN SPOR SAHALARI BEYOĞLU’NUN GENÇLERİNİN HİZMETİNDE

Açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Beyoğlu’muzda istiyoruz ki spor yapmayan sporla tanışmayan hiçbir çocuğumuz gencimiz kalmasın. Fetih spor tesisleri aşağıya basketbolu, voleybolu, masa tenisini koyduk. Hasköy de aynı şekilde Hasköy spor sahası şimdi Beyoğlu Belediyesi olarak işletilecek. Çıksalın Spor Tesisleri futbol, basketbol voleybol olarak aynı şekilde. Eminefendi aynı şekilde, Piyadepaşa aynı şekilde. Bütün bu spor alanları Beyoğlu’nun çocuklarınındır,  gençlerinindir. Bundan sonra bütün spor sahaları Beyoğlu’nun çocuklarının gençlerin olacak. İnanıyorum ki amatör Spor kulüplerine daha sonra profesyonel spor kulüplerine buradan bu branşlardan sporcular yetişecek. Şu anda arkadaşlarım birtakım sayılar verdiler. Futbolda 3 bin, basketbolda 5 bin, yüzmede bin. Yani yaklaşık 20 binin üzerinde bir rakam. Bu da  Beyoğlu’nun çocuklarının tamamına tekabül ediyor. Beyoğlu’nun bütün çocukları Beyoğlu Belediyesi’nin spor tesislerinden 14 branşta istifade edebilecekler” dedi.