Beyoğlu’nda istikbalimizin sembolü İstiklal Caddesi ile tarihi Galata Kulesi’ne çıkan Büyük Hendek Caddesi, Cumhuriyetimizin 99. Yılına özel olarak büyük Türk bayraklarıyla donatıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da yurdun dört bir yanında büyük bir coşkuyla kutlanmaya başlandı. Cumhuriyetimizin 99. yılına özel hazırlanan etkinlikler kapsamında Türkiye’nin kalbi Beyoğlu kırmızı beyaza büründü. Her gün yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlayan istikbalimizin sembolü İstiklal Caddesi ile tarihi Galata Kulesi’ne çıkan Büyük Hendek Caddesi Beyoğlu Belediyesi tarafından baştan sona büyük Türk bayraklarıyla donatıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının arafesinde İstiklal Caddesinde gençlerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, beraberindeki heyet ve gençlerle birlikte caddeyi gezdi.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA EMİN ADIMLARLA GİDİYORUZ

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yılının tarihi İstiklal Caddesinde coşkuyla kutladıklarını belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Cumhuriyetimizin 100. Yılına emin adımlarla gidiyoruz. Beyoğlu’nda gençlerimizle, çocuklarımızla yaşlılarımızla cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Cumhuriyet bizim diyoruz, Türkiye bizim diyoruz ve Türkiye Yüzyılını hep birlikte inşa edeceğiz. Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız bütün dünyaya önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olduğunu ilan edecek. Yaşasın Türkiye, yaşasın cumhuriyet diyorum ve herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

BÜYÜK TÜRK BAYRAKLARIYLA BÜYÜLEYİCİ BİR GÖRSEL ŞOV

Beyoğlu Belediyesi tarafından iş insanları, sivil toplum kuruluşları ve bölge esnafının işbirliğiyle yapılan hazırlıklar kapsamında, İstiklal Caddesi ve Büyük Hendek Caddesine çift taraflı olarak yaklaşık 1500 Türk bayrağı asıldı. Her gün yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlayan Beyoğlu’nun tarihi caddeleri, misafirlerini ay yıldızlı Türk bayraklarının gölgesinde ağırlamaya başladı. Türk bayraklarıyla oluşturulan görsel şovun büyüleyici olduğunu belirten yerli ve yabancı misafirler bol bol hatıra fotoğraf çekiliyor.

CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÖZEL “BEYOĞLU GAZETESİ

Beyoğlu Belediyesi ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel Beyoğlu Gazetesi çıkarttı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı gazetede “Efendiler! Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz” manşetine yer verildi. Çocuklar tarafından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’nde “Yazıyor yazıyor, yarın Cumhuriyet’in ilan edileceği yazıyor” diye bağırarak vatandaşlara dağıtılan gazete büyük beğeni topladı. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da İstiklal Caddesinde yürüyüş yaptığı gençlerle birlikte gazete dağıtan çocuklara destek verdi.