Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Beyoğlu’nda ikamet eden Giresun Alucralı vatandaşları yaz tatili için gittikleri memleketlerinde ziyaret etti.

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Bayram Tatilinde Giresun’un Alucra ilçesini ziyaret etti. Alucra merkezde vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet eden Başkan Yıldız büyük sevinçle karşılandı. Bölgede kurulan semt pazarını da gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yıldız’ı memleketlerinde gören Alucralı vatandaşlar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek kendisine teşekkür ettiler.

BAŞKAN YILDIZ ALUCRA ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET EDEREK DUA ETTİ

Başkan Yıldız Semt Pazarı ziyaretinin ardından Alucra Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu. Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ile bir araya gelen Başkan Yıldız, Alucra’da olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra 1914-1917 yılları arasında Gavur Dağı’nda şiddetli çatışmaların yaşandığı Osmanlı-Rus savaşında şehit olan 2.Kafkas Kolordusuna bağlı askerlerin defnedildiği Alucra Şehitliğini ziyaret eden Başkan Yıldız, beraberindeki heyetle birlikte şehitler için dua etti.