Beyoğlu Belediyesi ilçenin en güzel şekilde düzenlenmiş ve süslenmiş balkonlarını seçmek amacıyla “Güzel Balkonum Yarışması” başlattı. Yarışmada dereceye giren balkonların sahipleri ödüllendirilecek.

İstanbul’un gözbebeği Beyoğlu’nda hayal ettiğimiz bir balkona sahip olabilmenin hiç de zor olmadığını küçük dokunuşlarla göstermenin tam zamanı. Elinizdeki saksı çiçeklerinizi, küçük şirin objelerinizi kullanarak da hayatın içinden yaşayan bir balkona dönüşümünü sergileyebilirsiniz. Beyoğlu Belediyesi ilçenin en güzel şekilde düzenlenmiş ve süslenmiş balkonlarını seçerek ödüllendirmek amacıyla “Güzel Balkonum Yarışması” başlattı. Yarışma ile sadece evimizin içini değil nefes aldıran alanımızı da temiz ve güzel görmek, baktığı cepheyi renklendirerek çevresini güzelleştirmek, vatandaşları ufak alanlarda da çiçek yetiştiriciliğine teşvik etmek ve çevre dostu yaşam alanları oluşturmak hedefleniyor.

BEYOĞLU’NUN EN GÜZEL BALKONLARI ÖDÜLLENDİRİLECEK

Güzel Balkonum Yarışması 27 Haziranda başladı. Balkonlarını yarışmanın şartlarına uygun şekilde düzenleyen vatandaşlar çektikleri fotoğrafları ve istenilen evrakları en geç 2 eylül 2022 tarihine kadar guzelbalkonum@beyoglu.bel.tr adresine göndererek yarışmaya katılabilecekler. Gönderilen fotoğraflar 05-14 Eylül tarihleri arasında jüri tarafından değerlendirilerek Beyoğlu’nun en güzel balkonları seçilecek. Yarışmada ilk üçe giren yarışmacılar Beyoğlu Belediyesi tarafından PTT hediye çeki verilecek ve Kefken Kampı’nda 1 hafta misafir edilecek. Sonraki 10 kişiye ise PTT hediye çeki verilecek. Vatandaşlar yarışmayla ilgili detaylı bilgiye Beyoğlu Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer alan duyurular bölümünden ulaşabiliyor.

YARIŞMANIN AMACI:

– Sadece evimizin içini değil nefes aldıran alanımızı da temiz ve güzel görmek, baktığı cepheyi renklendirerek çevresini güzelleştirmek.

– Halkımızı ufak alanlarda da çiçek yetiştiriciliğine teşvik etmek.

– Çevre dostu yaşam alanları oluşturmak.

KATILIM ŞARTLARI:

– Yarışmaya katılım için başvuru adresinin Beyoğlu ilçe sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

– Balkon fikirlerini paylaşmak isteyen kişilerin mevcutta var olan bir balkonu çalışması gerekmektedir.

– Yarışmaya katılınacak balkon; yarışmaya katılacak kişinin kendisine veya ailesine ait yani erişimi olan ve kullanabildiği bir balkon olmalıdır

– Yarışma ile ilgili olarak katılımcıların ve yarışma fotoğraflarının her türlü yayın ve reklam hakları Beyoğlu Belediyesi’ne aittir. Fotoğraflar, belediyenin yayınlarında, reklam materyallerinde süresiz ve sınırsız olarak kullanılabilir.

– Beyoğlu Belediyesi yetkilileri değerlendirme ve sonuçlandırma süreçlerinde gerekli gördüğü takdirde uygulamaları yerinde görebilir, yarışmacılara ait ilgili mekânların fotoğraf ve görüntülerini kendileri çekme yoluna gidebilirler. Yarışmanın ödül törenine ait fotoğraf ve görüntüler de belediye tarafından aynı şekilde kullanılabilir.

– Yarışmacılar Beyoğlu Belediyesi’ne sunulan fotoğraflardaki balkonların şekillerini, yarışma sonucunun açıklanacağı tarihe kadar aynı şekilde muhafaza etmekle yükümlüdürler.

– Yarışmaya katılanlar yukarıda sayılan tüm koşulları kabul etmiş sayılır.

Başvurular e-posta ile yapılacaktır. Başvuru e-posta adresi: guzelbalkonum@beyoglu.bel.tr

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

Başvuru için atılacak e-posta içeriğinde;

  1. Yarışmacının Ad – Soyad, Telefon ve Adres bilgileri bulunmalıdır.
  2. Fotoğraflar;

* Yarışmaya 5 fotoğraf ile başvurulacaktır. Fotoğraflar mekânı en iyi ifade edecek şekilde, farklı açılardan çekilmiş olmalıdır.

*Yarışmacıya ait bilgiler yazılarak, ek kısmına da fotoğraflar eklenip guzelbalkonum@beyoglu.bel.tr adresine gönderilecektir.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ:

– Balkonun estetik görünüşü ve bakımlılığı

– Balkonun işlevselliği

– Kullanılan bitki çeşitlilikleri

– Bitkilerin sağlıklı olup olmamaları

– Renk uyumları

– Kullanılan aksesuarların (saksı, mobilya vb.) uyumu.

YARIŞMA TAKVİMİ:

– Başvuru başlangıç tarihi 27/06/2022

– Yarışmaya katılım en geç 02/09/2022 tarih 17.00’a kadar yapılacaktır.

– Jüri değerlendirmesi 05/09/2022 – 14/09/2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

ÖDÜLLER:

İlk 3’e giren yarışmacılara PTT hediye çeki verilecek ve Kefken kampında 1 hafta misafir edilecektir.

Sonraki 10 kişiye PTT hediye çeki verilecektir.