Beyoğlu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Galata Kulesi’ne 15 Temmuz şehitlerinin fotoğrafı yansıtıldı.

Beyoğlu Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz’da şehit olan 251 vatandaşın fotoğrafları ve Türk Bayrağı video maping yöntemi ile Galata Kulesi üzerine yansıtıldı. Duygusal anların yaşandığı Galata Kulesi önünde İstiklal Marşı da okundu. Bölgede bulunan vatandaşlar ve turistler etkinliği izleyerek fotoğraf çekti.

“İZLERKEN ÇOK DUYGULANDIM”

Gösteriyi izlemeye eşi ve çocuğuyla gelen Serdar Cavit Yarıcı “İzlerken çok duygulandım. Bazı anlarda tüylerim diken diken oldu. İçimden dua ettim, rabbim bir daha o günleri bize yaşatmaması için. O gecede yer almış, hainlere karşı dik duran kişilerden birisi olarak o anı yaşadım ve dolayısıyla da tüylerim diken diken oldu.” dedi.

Eşi Hilal Gültekin Yarıcı ise “15 Temmuz gecesi bende yoldaydım. Köprüde yakalandım. Neye uğradığımızı şaşırdık fakat hainler hiç bir zaman vazgeçiremedi. Ülkemizi savunduk, gece gündüz 15 gün boyunca sokaklarda kaldık nöbet tuttuk. Rabbim bir daha yaşatmasın.” şeklinde konuştu.