Yeni eğitim yılı Beyoğlu’nda coşkuyla başladı

A+
A-

Beyoğlu’nda 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Başkan Demircan, “Eğitim, öğretmenlerimiz, okullarımız; geleceğimiz ve çocuklarımız için önemli bir teminat. Onun için en büyük desteği eğitime vermemiz gerekiyor.” dedi.

Yeni eğitim yılı Beyoğlu’nda coşkuyla başladı
18-09-2017

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Türkiye genelinde yaklaşık 17 milyon öğrenci ders başı yaptı. İstanbul Beyoğlu’nda yeni eğitim yılının açılışı dolayısıyla tören düzenlendi. Beyoğlu Ahmet Emin Yalman İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilen törene; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tüysüz, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, ilçe teşkilatı ve veliler katıldı.

ÖĞRENCİLER YENİ EĞİTİM YILINA COŞKUYLA BAŞLADI

Tören, şehitler için bir dakikalık saydı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Adeta bir şölen havasında geçen törende, öğrenciler okudukları şiirler ve sahneledikleri bir birinden güzel gösterilerle katılımcıların büyük beğenisini topladı. Başkan Demircan törenin ardından sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Her yıl olduğu gibi bu yıl da okul ziyaretlerine aralıksız olarak devam edeceğini söyleyen Başkan Demircan, öğrencilere yeni eğitim yılında başarılar diledi.

EN BÜYÜK DESTEĞİ EĞİTİME VERMEMİZ GEREKİYOR

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan törende yaptığı konuşmasında “Eğitim geleceğimiz ve çocuklarımızın istikbali için olmazsa olmazımızdır. Benim zamanımda ilkokulu bitiren ehliyet alıyordu. Lise mezunları askerde yedek subay olabiliyordu. Çünkü Lise mezunu az olduğu için çok kıymetliydi. Üniversite mezunu çok azdı. Şimdi üniversite mezunu olmak da yetmiyor. Çünkü hayatın şartları çok değişti. Eğitim, öğretmenlerimiz, okullarımız; geleceğimiz ve çocuklarımız için  önemli teminat. Yollar eksik kalabilir, geri dönüp bu iş yapılabilir ama eğitimde geri dönüp tekrar yapma gibi bir imkânımız yok. Onun için en büyük desteği eğitime vermemiz gerekiyor. 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılının Beyoğlu’muza, İstanbul’umuza ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.

ÖĞRETMENLERİMİZDEN BEKLENTİLERİMİZ YÜKSEK

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Tüysüz da “İstanbul genelinde 2 milyon 700 bin öğrencimiz var. Bu rakama baktığınızda birçok ülkenin nüfusundan yüksek. Dolayısıyla öğrencilerimizden beklentilerimiz şu; 2 milyon 700 bin öğrenci aslında iyi yetiştirilerek vatanına, milletine, devletine, aynı zamanda dünyaya önderlik yapabilecek kapasitede olması gerekiyor. Bu manada öğretmenlerimizden beklentilerimiz yüksek.” ifadelerini kullanırken, Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ise “2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı hepimize hayırlı olsun. Sevgili öğrenciler, siz yokken okullar öksüzdü, geldiniz okullar canlandı, neşelendi. İyi ki varsınız. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.”şeklinde konuştu.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız