WeGO' nun Akdeniz Bölge Temsilciği Beyoğlu'nda açıldı

A+
A-

Yerel yönetimlere e-devlet teknolojilerini ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşma imkânı sunan WeGO’nun Akdeniz Bölge Temsilciliği Beyoğlu’nda açıldı. Açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “WeGO e-devletler organizasyonunun Akdeniz’deki bu bölge ofisini açmak bizim için gurur verici. WeGO’nun desteğiyle buradaki uygulamalarımızı çok daha ileri noktaya taşıyacağız” dedi.

WeGO' nun Akdeniz Bölge Temsilciği Beyoğlu'nda açıldı
28-10-2017

Beyoğlu Belediyesi internet teknolojileri ve bilişim sistemleri üzerine birçok projesiyle dünya çapındaki organizasyonlarda ülkeyi temsil etmeye devam ediyor. Dünya Yerel Yönetimler ve Şehirler E-devlet Organizasyonu WEGO, Akdeniz Bölge Temsilciliğini Beyoğlu Belediyesi’ne verdi. İstiklal Caddesinde bulunan Kültür Kenti Vakfı’nda faaliyetlerine başlayan WEGO’nun Akdeniz Ofisi’nin açılışına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve WeGO Genel Sekreteri Dr. Young-sook Nam’ın yanı sıra Beyoğlu’nun yurt dışındaki ve yurt içindeki kardeş şehirlerinin belediye başkanları ve temsilcileri katıldı. Dünyanın dört bir yanından Beyoğlu’nun da aralarında olduğu 128 üyesi bulunan WEGO, yerel yönetimlere e-devlet teknolojilerini ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşma imkânı sunuyor.

TECRÜBELERİMİZİ KARDEŞ BELEDİYELERİMİZE AKTARMAYI ARZU EDİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan açılışta yaptığı konuşmasında, dünyanın dijital çağa doğru gittiğini belirterek, “Sanayi 4.0 oldu. Eğer üretimde 4.0 varsa yönetimde de 4.0 olması gerekiyor. 4.0 şehirlerden de bahsedeceğiz. Güney Kore bu konuda gerçekten iddialı, özellikle de Seul Belediyesi. WeGO E-Devletler Organizasyonunun Akdeniz Bölge Ofisini Beyoğlu’nda açmak bizim için gurur verici. Birçok kardeş belediyemiz var. O kardeş belediyelerimize de bu tecrübelerimizi aktarmayı arzu ediyoruz. WeGO’nun desteğiyle buradaki uygulamalarımızı çok daha ileri noktaya taşıyacağız.” dedi.

BİRLİKTE BÜYÜK BİR AİLE OLDUK

Beyoğlu’nda olmaktan çok büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden WeGO Genel Sekreteri Dr. Young-sook Nam ise, “WeGO'nun Akdeniz ofisinin açılışını burada gerçekleştirmekteyiz. Tabiî ki birlikte gerçekleştireceğimiz çok fazla iş var önümüzde. Beyoğlu Belediyesi ile işbirliği yapmaya devam edeceğiz. Birlikte büyük bir aile olduk ve büyük bir iş gerçekleştirdik. Bu başarıların devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

WEGO NEDİR?

Güney Kore-Seul Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu, çok sayıda ülkeden yerel yönetimlerin katılmasıyla oluşturulmuş bir kurum olan WeGo, yerel yönetimler e-devlet teknolojilerini ve tecrübelerini birbirleriyle paylaşma imkân ve fırsatı veriyor. Eylül 2010’da kurulan ve dünyanın dört bir yanından üye kentlerden oluşan küresel bir ağ olan organizasyonun Dünya Bankası ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası ortakları da bulunuyor. WeGo, Kentsel Yönetim ve Dijital Uygulamalardaki verdiği “WeGo Ödülleri” ile de katılımcıları açık fikirli düşünmeye ve ortak sıkıntılara karşı olumlu sonuçlar aldırmak için birlikte çalışmaya teşvik ediyor.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız