Turabibaba Kütüphanesi öğrencilerinden görkemli kapanış

A+
A-

Turabibaba Kütüphanesi’ndeki kurslara katılan çocuklar, yıl boyunca öğrendikleri dans, müzik ve tiyatro gösterilerini yıl sonu kapanış etkinliğinde sahneledi. Programa katılarak öğrencilere sertifikalarını takdim eden Başkan Demircan, "Beyoğlu’nda üç tane kütüphane, iki tane gençlik merkezi, 15 tane semt konağı ve Kefken kampımızla 250 bin nüfusun çocuklarının neredeyse tamamına hizmet veriyoruz," dedi.

Turabibaba Kütüphanesi öğrencilerinden görkemli kapanış
26-05-2017

Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi tarafından düzenlenen yıl sonu kapanış programı renkli görüntülere sahne oldu. Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte yıl boyunca Turabibaba Kütüphanesi’ndeki kurslarda eğitim alan çocuklar, dans, müzik, tiyatro ve mehteran gösterileri ile izleyenlere görsel bir şölen sundu. Etkinlikte çocukların sergilediği halk oyunları gösterileri izleyenlerden tam not alırken, müzik korosunun seslendirdiği şarkılar da izleyicilere keyifli anlar yaşattı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ da programa katılarak çocukların ve ailelerin sevincine ortak oldu. Program sonunda ise Başkan Demircan, Turabibaba Kütüphanesinde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

BEYOĞLU’NDAKİ HER BİR ÇOCUĞA YIL İÇERİSİNDE 3-4 KEZ DEĞEBİLİYORUZ

Beyoğlu’nda her çocuğun ilgisine yönelik etkinlikler düzenlediklerini belirten Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Her yıl Pasaport Programı ile 10 bin çocuk Beyoğlu'nu geziyor, 3 bin çocuk Kefken’e kampa gidiyor, 12 bin çocuk ok atıyor, 17 bin çocuk buz patenine katıldı, 10 bin çocuk sinemaya gitti, 4 bin çocuk spor aktivitelerine katıldı ve toplam bu tür faaliyetlere katılan çocuk sayısı yılda 69 bin. Zaten bizde 34 bin çocuk var. Ayrıca Turabibaba Kütüphanemizde değişik branşlarda düzenlediğimiz etkinliklerde yılda 16 bin çocuğa ulaşıyoruz. Semt konaklarındaki rakam 28 bin. Bu şu demektir; neredeyse Beyoğlu’ndaki her bir çocukla ama geziyle, ama etkinlikle yıl içerisinde 3-4 kez bir araya geliyoruz. Üç tane kütüphane, iki tane gençlik merkezi, 15 tane semt konağı ve kefken kampımızla 250 bin nüfuslu Beyoğlu’ndaki çocukların neredeyse tamamına ulaşıyoruz. Çünkü varımız yoğumuz yavrularımız. Çocuklarımızın istikbali bizim istikbalimizdir. Onların geleceği ülkemizin geleceğidir. ” diye konuştu.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız