Tasarımcılar Beyoğlu' nda buluştu

A+
A-

Beyoğlu'nda, 150'nin üzerinde tasarımcı ve sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen ''Tasarım Tomtom Sokakta'' etkinliğinin açılış törenine katılan Başkan Demircan, “Geleneksel hale gelmiş birçok etkinliği Taksim Meydanı'nda ve farklı alanlarda yapmaya gayret ediyoruz. Bütün İstanbulluları, Beyoğlu'na gelmeye ve bu tasarımcıların yaptığı güzel şeyleri görmeye davet ediyorum.” dedi.

Tasarımcılar Beyoğlu' nda buluştu
12-05-2017

Beyoğlu'nda, 150'nin üzerinde tasarımcı ve sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen ''Tasarım Tomtom Sokakta'' etkinliği başladı. QNB Finansbank sponsorluğunda Tomtom Mahallesi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğin açılışına; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyesi Hakan Kodal’ın yanı sıra çok sayıda tasarımcı ve sanatçı katıldı. 30'un üzerinde atölye çalışması ve söyleşilerle birlikte canlı performansların da yer alacağı etkinlik, 14 Mayıs'a kadar devam edecek.

TASARIM BİZİM İÇİN KIYMETLİ

Açılışta konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyoğlu’nun her zaman kültür sanatın merkezi olduğunu belirterek, “Tasarım da bizim için kıymetli. Geleneksel hale gelmiş birçok etkinliği Taksim Meydanı'nda ve farklı alanlarda yapmaya gayret ediyoruz. Burada sivil ve kendinden gelişmiş Tomtom Sokağın çevresinde bulunan tasarımcılar bir araya geldi. Çok değişik ürünleri ilgilisine sunuyorlar. Onları çok başarılı buldum ve onlara Taksim'de de bir etkinlik teklif ettim. Bütün İstanbulluları, Beyoğlu'na gelmeye ve bu tasarımcıların yaptığı güzel harika şeyleri görmeye davet ediyorum.” dedi.

BÜTÜN İSTANBUL HALKINI BURAYA BEKLİYORUZ

Tomtom Design Management İcra Kurulu Üyesi Hakan Kodal da, Beyoğlu'nun kültür sanatın merkezlerinden olduğunu dile getirerek, ''Biz de Beyoğlu'nun bir parçacı olarak buradaki tasarımcılarla, işletmecilerle 4 gün boyunca bütün İstanbul halkını buraya bekliyoruz. Amacımız Milano'daki tasarım haftasının paralelinde yapılan o mahalle etkinliklerini başarabilmek ve sadece Türkleri değil, yabancıları da yabancı tasarımcıları da buraya çekmek.” ifadelerini kullandı.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız