Tarihi Caminin Lojmanı ve Müştemilatı Yeniden İnşa Edildi

A+
A-

Beyoğlu Belediyesi 16. yüz yılda inşa edilen tarihi Kadı Mehmet Camii’nin lojmanını ve müştemilatını yeniden inşa ederek hizmete açtı. Cuma namazından önce düzenlenen açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bizim çocukluğumuzun geçtiği camii burası. Dolayısı ile burada yapılan her şey burada bulunan herkes gibi beni de mutlu ediyor” dedi.

Tarihi Caminin Lojmanı ve Müştemilatı Yeniden İnşa Edildi
24-06-2016

Beyoğlu’nda 16. yüz yılda inşa edilen tarihi Kadı Mehmet Camii’nin lojmanı ve müştemilatı Beyoğlu Belediyesi tarafından yeniden inşa edilerek vatandaşların hizmetine sunuldu. Cuma Namazından önce düzenlenen açılış törenine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Beyoğlu Müftüsü Aydın Yıgman’ın yanı sıra tarihi camide 1964-1971 yılları arasında görev yapan İlahiyatçı Yazar Ali Rıza Demircan katıldı. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği açılışta, lojman ve müştemilat Beyoğlu Müftüsü Aydın Yıgman’ın yaptığı duanın ardından kesilen kurdele ile hizmete açıldı.

BURADA YAPILAN HER ŞEY HERKES GİBİ BENİ DE MUTLU EDİYOR

Açılış töreninde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Bizim çocukluğumuzun geçtiği camii burası. Dolayısı ile burada yapılan her şey burada bulunan herkes gibi beni de mutlu ediyor. Caminin arka tarafında temellerini de rahatsız edecek bir açıklık bir gevşeme söz konusuydu. Ve tabi meşrutaları da iyi değildi. Cenabı Allah nasip etti böyle bir güzelliği buraya kazandırdık. Caminin imamı, müezzini, onlar işin müdavimi. Hemen işin yanı başında olması lazım caminin şenlenmesi için. İşin bir güzel tarafı da zaten büyük olan bahçemiz şadırvanla kapalıydı o da açılmış oldu bir ferahlık oldu. Ama görebildiğim kadarıyla caminin boyaya da ihtiyaç var. Onu da hazır başlamışken tamamlayalım, tertemiz pırıl pırıl yapalım.” dedi.


Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız