Taksim Meydanı gönül sofraları ile şenlendi

A+
A-

Taksim Meydanı'nda düzenlenen iftar programına katılarak vatandaşlarla birlikte orucunu açan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Bu iftar sofraları bir araya gelmemizi ve birlikteliğimizi pekiştirmeyi sağlayan güzel bir organizasyon. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin, aramızdaki fitnecilere fırsat vermesin." dedi.

Taksim Meydanı gönül sofraları ile şenlendi
03-06-2017

Beyoğlu'nda on bir ayın sultanı Ramazan ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programları ile her gün binlerce vatandaşı aynı sofralar etrafında buluşuyor. Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı ve Hasköy Sahil'de kurulan iftar sofralarında yaklaşık üç bin kişi hep birlikte iftar yaptı. Canlı tasavvuf musikisi eşliğinde iftar saatini bekleyen vatandaşlar ezanın okunması ile birlikte oruçlarını açtı. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş da Taksim Meydanı'ndaki iftar programına katılarak vatandaşla birlikte iftar yaptılar.

BİRLİĞE, BERABERLİĞE VE KARDEŞLİĞE HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

İftar öncesinde vatandaşlarla sohbet eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Bu sofraların bereketi, yemeğimizi bölüşmek için buluşmak ne güzel. ülkemiz son bir yılda terör olayları ve darbe girişimi ile zor günler geçirdi. Ama biz her zaman; tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet dedik. Bizim birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. İşte bu iftar sofraları bir araya gelmemizi ve birlikteliğimizi pekiştirmeyi sağlayan güzel bir organizasyon. Cenabı Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin, aramızdaki fitnecilere de fırsat vermesin." dedi.

Vatandaşlar iftarın ardından Taksim Meydanı’nda ve Hasköy Sahilde kurulan etkinlik alanlarında sergilenen bir birinden güzel etkinliklerle doyasıya eğlendi.

Haberin galerisi için Tıklayınız...

Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız
Başkan

Beyoğlu Belediye Başkanı

Haydar Ali Yıldız